MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023 we Włocławku. Opis tras

KB
We Włocławku do wyboru są trzy trasy EDK. Zapisy trwają
We Włocławku do wyboru są trzy trasy EDK. Zapisy trwają archiwum
W piątek z kościoła Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła i Ewangelisty oraz z Sanktuarium św. Józefa we Włocławku wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do wyboru są trzy trasy. Zapisy trwają. Poznajcie szczegóły, zobaczcie zdjęcia.

Ekstremalna Droga Krzyżowa

od 16 lat

Spis treści

Czym jest EDK - Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest przeniesienie nabożeństwa drogi krzyżowej poza budynek kościoła. To Wydarzenie religijne zainicjowane w 2009 roku przez ks. Jacka Stryczka, przygotowane przez niego wraz z duszpasterstwem „Męska Strona Rzeczywistości”. Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) nie jest zorganizowaną pielgrzymką, lecz indywidualną religijną praktyką. W trakcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej od momentu rozpoczęcia EDK, czyli od chwili wyruszenie na trasę, obowiązuje reguła milczenia.

Ideą przyświecającą EDK jest schemat „wyzwanie, droga, zmaganie, spotkanie". To piesza, nocna wędrówka (trasy mają po około 30 - 40 kilometrów) skłaniająca w ciszy i skupieniu do głębokiego przeżywania Misterium Drogi Krzyżowej. Prawdziwym celem EDK jest zmiana życia, a nie tylko nocna przygoda, stanie się pięknym człowiekiem, czyli taki, z którym inni chcą spędzać czas - przyznają organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Takimi trasami pójdą pątnicy we Włocławku

W tym roku we Włocławku pątnicy mają do wyboru trzy trasy o długości 31-33 km. Wyznaczone przez organizatorów trasy są jedynie propozycją, samo ich pokonanie i decyzja o ostatecznym kształcie należy do uczestników. Uczestnicy powinni pokonywać trasy w grupach nie większych niż 10 osób, nie jest to jednak wymagane. Trwają zapisy chętnych do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej we Włocławku.

Już 24 marca 2023 roku we Włocławku w ciszy i skupieniu pątnicy będą mogli wyruszyć w jedną z trzech tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Ekstremalna Droga Krzyżowa po mszy świętej o godz. 19.30 wyruszy z kościoła Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła, w jedną z dwóch tras. Do wyboru są trasy: św. Jana Apostoła (niebieska) i Ewangelisty i bł. Michała Kozala (purpurowa).

Po mszy świętej o godzinie 19:00 rozpocznie się - Trasą św. Józefa (czerwona) - Ekstremalna Droga Krzyżowa z Sanktuarium Św. Józefa we Włocławku. Można się jeszcze zapisać.

Ekstremalna Droga Krzyżowa we Włocławku - szczegółowy opis tras

 • Trasa niebieska - Św. Jana Apostoła I Ewangelisty - przebiega: Włocławek - Włocławek Michelin- Nowa Wieś- Smólsk- Brześć Kujawski- Stary Brześć- Kąty- Wieniec- Wieniec Zalesie- Wieniec Zdrój- Włocławek.
  Długość trasy - 33 km, Suma podejść - 309 m, około 7 i pół godzin marszu.
 • Trasa purpurowa - Bł. Bp. Michała Kozala
  Długość trasy - 31 km. Suma podejść - 269 m, około 7 godzin marszu.
 • Trasa czerwona - Początek trasy i koniec trasy "czerwonej" w Sanktuarium Św. Józefa we Włocławku.
  Sanktuarium św. Józefa - most Marszałka Rydza Śmigłego - Grodzkie - Nowy Witoszyn - Stary Witoszyn - Fabianki - Szpetal Górny - Zapora na Wiśle - ul. Płocka - Sanktuarium św. Józefa
  Długość trasy - 33 km. Suma podejść - 354 m, około 7 i pół godzin marszu.

Zapisy i bliższe informacje na stronie internetowej edk.org.pl KLIKNIJ TUTAJ

W tym roku Ekstremalne Drogi Krzyżowe w województwie kujawsko - pomorskim zostaną zorganizowane w 18 miejscach.

W powiecie włocławskim Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się również w Choceniu.
Pątnicy wyruszą 24.03.2023 o godzinie 19:00 spod kościoła św. Idziego.

Trasa niebieska będzie przebiegała - Św. Idziego (41 km): Choceń - Jarantowice - Krukowo - Siewiersk - Świątniki - Florianowo - Kłobia - Otmianowo - Boniewo - Wólka Paruszewska - Anielin - Osiecz Wielki - Osiecz Mały - Żurawice - Łania - Mielno - Ruda Chodecka - Chodecz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska