Elana Toruń awansowała do II ligi. Kibice świętowali pod stadionem. Będą derby z Grudziądzem i Widzew Łódź! [ZDJĘCIA FETY]

Elana Toruń awans w Solcu świętowała z najwierniejszymi kibicami
Elana Toruń awans w Solcu świętowała z najwierniejszymi kibicami Dariusz Bloch
Elana Toruń w II lidze! Nie udało się tydzień temu, więc sukces został przypieczętowany w Solcu Kujawskim. Awans Elany świętowały setki fanów, teraz czas na fetę w mieście.
Elana Toruń po 19 latach wraca do rozgrywek centralnych. Po zwycięstwie 5:1 w Solcu piłkarze i kibice mogą świętować. W sobotni wieczór opanowali toruńską Starówkę. To było prawdziwe szaleństwo! Zobaczcie zdjęcia z wielkiej fety pod pomnikiem Kopernika >>>

Elana Toruń w II lidze. Piłkarze i ich fani opanowali Starów...

Unia Solec Kujawski - Elana Toruń 1:5 (0:3)
Bramki: Michał Smolarczyk (79) - Maciej Stefanowicz (25, karny, 53, karny), Damian Lenkiewicz (31),Filip Kozłowski (35, 68)

Nie tak w klubie wyobrażano sobie finisz rozgrywek. Elana miała awansować do II ligi tydzień temu, mecz z Unią miał zostać przeniesiony do Torunia i stać się okazją do wielkiej fety. Przed tygodniem torunianie przeżyli dwa rozczarowania w kilkadziesiąt minut. Drużyna pokrzyżowała te plany, przegrywając 0:3 z KP Starogard Gdański, a w tym samym czasie Świt Skolwin wyrwał zwycięstwo w Kaliszu.

Zwycięzcę III ligi poznaliśmy więc w sobotę. Elana do awansu musiała pokonać dawno zdegradowaną Unię, żeby nie oglądać się na rywal. Na potknięcie lidera liczył Świt Skolwin, który miał punkt straty i podejmował Lech II Poznań.

Awans Elany: trudny początek meczu

Początek był trudny, Elana znowu grała nerwowo jak tydzień wcześniej. Nie potrafiła zepchnąć rywala do obrony, a Unia miała nawet okazję z kontr.

Po 20 minutach faworyt powoli zyskał przewagę. Najpierw Mateusz Stąporski trafił w słupek. Chwilę później Damian Lenkiewicz zderzył się w polu karnym z bramkarzem Unii i sędzia niespodziewanie wskazał 11 metr. Maciej Stefanowicz przełamał strzelecką niemoc Elany w lidze.

Bramka szczęśliwa, ale bardzo potrzebna, bo zdjęła presję z faworyta. W 31. minucie Lenkiewicz już sam trafił do siatki, lobując bramkarza w sytuacji sam na sam. Torunianie i ich kibice mogli wreszcie odetchnąć. Tym bardziej, że jeszcze przed przerwą podwyższył Filip Kozłowski.

Elana Toruń awansowała: setki kibiców w Solcu

Unia Solec Kujawski nie przyjęła zorganizowanych grup kibiców Elany. Stadion nie jest do tego przystosowany i takie stanowisko klubu jest od początku rundy wiosennej. To fanów z Torunia nie zniechęciło, którzy na wyjazd zwoływali się cały tydzień i licznie pojawili się pod stadionem. Już tam zaczęli świętować awans Elany do II ligo, ale prawdziwą fetę zaplanowano wieczorem na toruńskiej Starówce.

Będzie co świętować, bo dla Elany to fantastyczne dni. W środę drużyna zdobyła w Bydgoszczy Regionalny Puchar Polski, więc założy podwójną koronę w tym sezonie. W II lidze Elana zagra m.in. z Ruchem Chorzów, GKS Bełchatów i derby z Olimpią Grudziądz. Będą także mecze z Widzewem Łódź, który awans z III ligi także zapewnił sobie w sobotę.

Magazyn Sportowy. Wszystko przed meczem Polska - Senegal.