Eliminacje Ligi Mistrzów: Dogrywka w Belgradzie, sensacja w Dublinie

krk
Vadim Ghirda
Piłkarze Crvenej Zvezdy Belgrad i Łudogorca Ragrad potrzebowali dogrywki, by rozstrzygnąć kwestię awansu do 4. rundy el. Ligi Mistrzów. W dodatkowym czasie gry mistrz Bułgarii zdobył dwie bramki i zapewnił sobie udział w fazie play-off. W Dublinie ekipa Dundalk FC sensacyjnie pokonała BATE Borysów 3:0, odrabiając straty z pierwszego spotkania.

Zawodnicy Viktorii Pilzno w pierwszym spotkaniu zaledwie bezbramkowo zremisowali przed własną publicznością z Karabachem Agdam. W rewanżu do przerwy to Azerowie prowadzili jedną bramką. Gospodarze byli bardzo bliscy awansu, ale pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Michael Krmencik strzelił bezcennego gola dla mistrzów Czech.

Niecodzienny przebieg miało spotkanie na Cyprze. APOEL Nikozja przegrał w Norwegii z Rosenborgiem 1:2. W rewanżu do 90 minuty żadna z drużyn nie zdobyła bramki, a sędziujący ten mecz Paweł Raczkowski doliczył aż dziewięć minut. W tym czasie Cypryjczycy zdobyli trzy gole i z nawiązką odrobili straty sprzed tygodnia. (WIĘCEJ TUTAJ).

Sporą niespodzianką zakończył się pojedynek na Tallaght Stadium w Dublinie, gdzie mistrz Irlandii Dundalk FC wygrał z BATE 3:0! W pierwszy meczu Białorusini zwyciężyli 1:0. Po dwóch kolejnych występach w Lidze Mistrzów zespół z Borysowa będzie musiał zadowolić się walką o fazę grupową Ligi Europy.

Po 90 minutach meczu w Belgradzie, podobnie jak przed tygodniem w Bułgarii, był remis 2:2. W dogrywce decydujące okazały się dwie bramki, które wbił dla Ludogorca filigranowy Wanderson. W fazie play-off wystąpi także Dinamo Zagrzeb, które po raz drugi pokonało mistrza Gruzji, Dinamo Tbilisi.

Losowanie fazy play-off Ligi Mistrzów zaplanowano na najbliższy piątek na godzinę 12:00.

Wyniki wtorkowych meczów rewanżowych 3. rundy el. Ligi Mistrzów:

Karabach Agdam - Viktoria Pilzno 1:1
Bramki: Muarem Muarem 28 - Michael Krmencik 85'
Pierwszy mecz: 0:0, awans: Viktoria Pilzno.

APOEL Nikozja - Rosenborg Trondheim 3:0
Bramka: Gianniotas (90+2), Vander (90+6), De Vincenti (90+9)

Pierwszy mecz: 0:1, awans: Dundalk FC

Crvena Zvezda Belgrad - Ludogorec Razgrad 2:4 (2:2, dogr. 2:4)
Bramki: Mitchell Donald 17, Luis Ibanez (k.) 62 - Jonathan Cafu 24', Wanderson 40, 93, 97
Czerwone kartki: Kanga 45 - Plastun 44
Pierwszy mecz 2:2, awans po dogrywce: Ludogorec Razgrad

RELACJA NA ŻYWO Z MECZU LEGIA - TRENCIN W GOL24!

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Eliminacje Ligi Mistrzów: Dogrywka w Belgradzie, sensacja w Dublinie - Gol24