Ennaoui w finale 1500 m. Inne nie miały tyle szczęścia

Tomasz Froehlke
Sofia Ennaoui awansowała do finału 1500 m. Odpadły Angelika Cichocka i Danuta Urbanik. Wszystkie Polski odpadły w półfinale 400 m, a Anna Jagaciak-Michalska zajęła 10 miejsce w trójskoku. Nie liczymy się też w skoku wzwyż.

Tylko jedna Polka w biegach awansowała do finałów, choć było sześć szans. Była to Sofia Ennaoui na 1500 m, która zajęła szóste miejsce w swoim półfinale z wynikiem 4.05,21. W drugim półfinale liczyliśmy przede wszystkim na mistrzynię Europy Angelikę Cichocką, ale ta wyraźnie źle się czuła. Przybiegła jako ostatnia (4.17,83), a Danuta Urbanik była 10. (4.11,34).

Wszystkie Polski odpadły w półfinałach 400 m. Najlepsza była Justyna Święty (51,82), a potem Małgorzata Hołub (51,93) i Patrycja Wyciszkiewicz (52,51). Ale to było za mało na finał.

Anna Jagaciak-Michalska zajęła 10. miejsce w finale trójskoku (14,07 m). Wygrała Caterine Ibarguen (Kolumbia) - 15,17 przed Yulimar Rojas (Wenezuela) - 14,98 i Olgą Rypakową (Ukraina) - 14,74.

W eliminacjach skoku wzwyż odpadli Wojciech Theiner (2,22 m) i Sylwester Bednarek (2,22 m).

W finale 400 m rekord świata pobił Wayde van Niekierk (RPA) - 43,03. Drugie miejsce zajął Kirani Jamesa (Granada) - 43,76, a trzecie dla Lashawna Meritta (USA) - 43,85.

A na 100 m wygrał nie kto inny, jak Usain Bolt (Jamajka) - 9,81. Za nim przybiegli Justin Gatlin (USA) - 9,89 i Andre Da Grasse (Kanada) - 9,91.