Zaprezentowały się teatry z Chojnic i Kościana, grała"Mogileńska Orkiestra Dęta". Odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, konkurs recytatorski i na najciekawszą budowlę europejską. Uczestnicy wspólnej zabawy mogli wziąć udział w prareferendum. Pokazano stroje i tańce polskie i państw należących do Wspólnoty.
Jeżeli tańce narodowe to oczywiście nie mogło zabraknąć kankana bodaj najbardziej oryginalnego a zarazem najbardziej kontrowersyjnego w latach pięćdziesiątych tańca francuskiego. Nie brakowało chętnych do degustacji potraw charakterystycznych dla danego państwa czy regionu Europy.
Ogromnym zainteresowaniem zarówno tych najmłodszych jak i trochę starszych uczestników wspólnej zabawy cieszył się pokaz pracy rzeźbiarza i garncarza. Za symboliczną złotówkę według życzenia na doczekaniu garncarz robił naczynia i ozdoby gliniane. Swoimi umiejętnościami manualnymi, zdolnościami rzeźbiarskimi i inwencjom twórczą mogli pochwalić się wszyscy odważni, którzy pierwszy raz w życiu wzięli dłuto do dłoni. Jest to jedyny sposób by przekonać się osobiście o swoich umiejętnościach a przede wszystkim zainteresowaniach do tworzenia rzeczy pięknych z kłody drewna powiedział nam Adam Walkowiak janowiecki rzeźbiarz prezentujący w Damasławku swój warsztat rzeźbiarski.
Europa w Damasławku
Włodzimierz Woźniak

Bardzo dużym zainteresowaniem uczestników "Kramu"cieszyło się stoisko rzeźbiarzy ludowych którzy na doczekaniu tworzyli różne cudeńka z drewna i kory. Swoich sił umiejętności i inwencji twórczej mogli spróbować wszyscy chętni.
W minioną sobotę na Rynku w Damasławku odbył się festyn pod wiele mówiącą nazwą "Europejski Kram". Rzeczywiście nazwa odzwierciedlała to, co działo się tego dnia na centralnym placu tej malowniczej pałuckiej wsi.