Jak podaje Bartosz Ochapski z biura prasowego Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce, z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne w połowie marca Prezydium Parlamentu podjęło jednak decyzję o odwołaniu spotkania. Jego nowa data nie została jeszcze ustalona.
Aby mimo wszystko stworzyć młodym ludziom z Europy przestrzeń do wzajemnych spotkań, inspirowania się oraz wymiany poglądów z ekspertami i decydentami, Parlament Europejski postanowił przenieść część programu tegorocznego EYE do sfery wirtualnej. Jednym z głównych tematów dyskusji będą obawy dotyczące działań i roli Unii Europejskiej w kontekście kryzysu związanego z Covid-19 w ramach kampanii #EuropejczycyPrzeciwCovid19.
- Jesteśmy już po fazie pilotażowej, podczas której zbieraliśmy informację potrzebne do udoskonalenia naszych formatów. Są one dostępne na platformie w postaci nagrań. Można tam zobaczyć pierwsza debatę nt zdrowia psychicznego w czasach Covid-19, używania social media oraz Q&A o Parlamencie Europejskim, w którym uczestniczyli nasi koledzy z VISSEM (visit and seminars), działu prasowego oraz rzecznik prasowy. Wszystkie dostępne są na naszym profilu na Facebook’u - wyjaśnia Bartosz Ochapski. - Zainteresowanie i zaangażowanie uczestników jest bardzo wysokie, dlatego pragniemy dostarczać możliwości interakcji oraz ciekawych treści.
Program nadchodzących wydarzeń jest dostępny tutaj - https://www.facebook.com/notes/european-youth-event/eye-online-programme/3112173758816915/. Jest on aktualizowany na bieżąco, wraz z potwierdzeniami uczestnictwa od kolejnych panelistów. Nowe wydarzenia, pokazują się raz w tygodniu. Jeśli są państwo zainteresowani materiałami, w tym wizualnymi, znajdziecie je tutaj.
Zainteresowani EYE? Osoby, które chcą otrzymywać regularne aktualizację programu i zaproszenia za pośrednictwem Outlooka na nadchodzące sesje, są proszone o zgłoszenie chęci na adres email [email protected].
