Dolnośląskie atrakcje turystyczne są w stanie wypełnić każdemu z nas więcej niż 2 tygodnie urlopu - przekonuje Polska Organizacja Turystyczna.
Jak mówi Ela Szumska z Kopalni Złota w Złotym Stoku: - Większość regionu już czeka na gości. Słońce znów świeci, kończy się porządkowanie terenów i to czego potrzebują to praca, aby przedsiębiorcy turystyczni i zatrudnieni u nich mieszkańcy Dolnego Śląska mieli środki do mierzenia się ze skutkami wielkiej wody. Wszyscy oni zapraszają Państwa na Dolny Śląsk.
Nie ma formalnych przeciwwskazań do organizacji wycieczek szkolnych tam, gdzie infrastruktura funkcjonuje bez problemów, a takich gmin jest wiele również na ziemi kłodzkiej i w Karkonoszach. Również turyści indywidualni i grupowi mogą realizować swoje plany na Dolnym Śląsku.
To też może Cię zainteresować
W środę 18 września zakończyła się w regionie dolnośląskim wizyta studyjna 30 reprezentantów biur podróży zrzeszonych w Polskiej Izbie Turystyki. Uczestnicząca w wizycie Elżbieta Rawa z biura podróży Wolff mówi: - Cieszę się, że nie odwołałem przyjazdu i na własne oczy przekonałem się jak wygląda sytuacja w regionie. Teraz wiem, że w zdecydowanej większości miejsc nie ma powodu do odwoływania rezerwacji.
Dolnośląska Organizacja Turystyczna przygotowała i stale aktualizuje listę dostępności dolnośląskich atrakcji turystycznych w tym trudnym czasie po powodzi. Dostępna w aktualnościach na stronie www.dolnyslask.travel.
- Branża turystyczna Dolnego Śląska, która ucierpiała z powodu powodzi, potrzebuje ogromnego wsparcia. Naszego wsparcia. To właśnie turystyka stanowi fundament gospodarczy zalanych terenów. Lądek Zdrój, Stronie Śląskie, Bystrzyca i wiele innych to główne atrakcje tej części regionu. Nie skreślajmy tych terenów z naszych urlopowych planów – powiedziała Magdalena Piasecka, wiceprezes DOT.
Od samego początku zbieramy informacje o sytuacji w jakiej znajdują się dolnośląskie atrakcje. Jest to długi proces, ale wszystkie informacje udostępniamy naszymi kanałami w mediach społecznościowych i na portalu Dolny Śląsk Travel. Zachęcamy też do kontaktu z Regionalnymi Punktami Informacji Turystycznej, które udzielą Państwu informacji na temat możliwości dojazdu, czy zwiedzania konkretnych turystycznych miejsc – dodaje prezes zarządu DOT Adam Zawada.
Dostępnych jest wiele atrakcji
Wśród atrakcji, które znajdują się na ziemi kłodzkiej i już zapraszają gości są m.in.: unikatowy młyn papierniczy w Dusznikach Zdroju, czy Muzeum Zabawek w Kudowie - Zdroju. W Karkonoszach i Górach Izerskich działają m.in.: Sky Walk Ścieżka w chmurach w Świeradowie Zdroju, Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze, czy Huta Szkła Julia w Piechowicach. Na pozostałych obszarach występowały głównie mniejsze podtopienia i dziś już nie ma żadnych problemów ze zwiedzaniem okolic Wałbrzycha, Borów Dolnośląskich, czy Doliny Baryczy.
Jak mówi Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej: - Górny i Dolny Śląsk, Lubuskie i Opolszczyzna to wyjątkowe regiony na turystycznej mapie Polski. Zachwycają pięknem wspaniałej dzikiej przyrody, ciekawymi atrakcjami i posiadają świetnie przygotowaną infrastrukturę do uprawiania turystyki indywidualnej, biznesowej oraz wycieczek szkolnych. Dlatego gorąco zachęcam – sprawdź, zanim odwołasz rezerwację! Chciałbyś zorganizować konferencję lub Zieloną Szkołę – wybierz te regiony, bo jest to realna i wielka pomoc dla ich mieszkańców.
