Falstart Elany Toruń, Gwardia Koszalin lepsza. Nieskuteczna pogoń gości [ZDJĘCIA, WIDEO]

Elana po raz drugi przegrała z Gwardią, jesienią w Toruniu było 0:1.
Elana po raz drugi przegrała z Gwardią, jesienią w Toruniu było 0:1. Dawid Jaśkiewicz
Gdybyśmy pierwsi strzelili bramkę, mecz mógłby potoczyć się inaczej - mówi kapitan Elany Michał Glanowski. Torunianie znowu mieli problemy w defensywie i przegrali z Gwardią 2:3.

Gwardia Koszalin - Elana Toruń 3:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Wojciechowski (20), 2:0 Ziętarski (26), 3:0 Szubert (55), 3:1 Więckowski (76), 3:2 Zagdański (80)
Elana: Piotrowski, Figaszewski, Więckowski(87' Zawierucha), Ciach, Tetych, Lenkiewicz, Glanowski(73' Krawczun), Grudziński(58' Glanowski), Stefanowicz(61' Trojanowski), K. Tomaszewski, Zagdański
Gwardia: Hartleb, Dondera(75' Sobiegraj), Wojciechowski, Stańczyk(81' Sidor), Maciąg, Shimmura, Grela(87' Gregorek), Ziętarski, Ginter(83' Majtyka), Szubert, Brzeziański

To Elana pierwsza zaatakowała. 20 minut należało do gości, ale zabrakło skuteczności. Tuż przed upływem dwudziestu minut gry, z rzutu rożnego dośrodkował Norbert Dondera, a głową piłkę do siatki posłał Daniel Wojciechowski. Cztery minuty później prowadzenie gospodarzy wzrosło do dwóch trafień. Dogranie Jeremiasza Greli na gola zamienił Robert Ziętarski.

Gdy po przerwie trzecią bramkę dla Gwardii zdobył Michał Szubert, wydawało się, że spotkanie jest już rozstrzygnięte. Przyjezdni nie złożyli jednak broni i w krótkim czasie strzelili dwa gole - autorstwa Rafała Więckowskiego i Łukasza Zagdańskiego. Bliski zdobycia czwartego gola dla koszalińskiej drużyny był Jeremiasz Grela, lecz piłka po strzale pomocnika Gwardii odbiła się od poprzeczki.

Gwardia - Elana: konferencja prasowa po meczu