Falstart faworytów z Sulechowa, Rzeszowa i Warszawy - wicemistrzowie biją mistrzów

Siatkarki Piasta Szczecin w piątek sprawiły niespodziankę ogrywając faworyzowaną drużynę z Rzeszowa 3:1 Sławomir Wojciechowski
W Częstochowie i Krośnie rozpoczęły się turnieje półfinałowe o wejście do I ligi kobiet. Na inaugurację sypnęło niespodziankami. W trzech meczach triumfowali wicemistrzowie grup.

W Krośnie turniej zainaugurowały Karpaty i Zawisza Sulechów. Niespodziewanie mistrz grupy 1. uległ gospodyniom 0:3. Siatkarki z Krosna zagrały dobre zawody, a siódmym zawodnikiem byli ich kibice. Sulechowianki nie poradziły sobie w trudnych warunkach (głośny doping, mała sala). A najlepiej to obrazuje ostatni set przegrany do 14. To pierwsza porażka Zawiszy w tym sezonie.

Blisko niespodzianki było także w drugim spotkaniu turnieju w Krośnie. AZS Politechnika Warszawska prowadził już 2:0 z mistrzem grupy 2. II ligi PLKS Pszczyna. Jednak warszawianki nie potrafiły postawić kropki nad "i", a rywalki wróciły do gry doprowadzając do tie-breaka. W nim emocje sięgnęły zenitu, ale minimalnie lepsze okazały się pszczynianki, które wygrały go 15:13, a całe spotkanie 3:2.

Wyniki: Karpaty Krosno - Zawisza Sulechów 3:0 (22, 22, 14), PLKS Pszczyna - AZS Imtech Politechnika Warszawska 3:2 (-22,-22,19, 15, 13).

1. Karpaty Krosno 1 2 3:0
2. PLKS Pszczyna 1 2 3:2
3. AZS Politechnika Warszawska 1 1 2:3
4. Zawisza Sulechów 1 1 0:3

Stalowe nerwy szczecinianek

Dwie niespodzianki zanotowano w półfinale częstochowskim. W pierwszym meczu DevelopRes Rzeszów przegrał z Piastem Szczecin 1:3. Dwa sety były bardzo zacięte i kończyły się na przewagi. W 2. partii rzeszowianki nie wykorzystały trzech piłek setowych i ostatecznie przegrały 27:29. Z kolei w ostatniej odsłonie wybroniły dwie piłki meczowe, ale w kluczowym momencie (przy 25:25) sędziowie odgwizdali dotknięcie siatki, a za chwilę szczecinianki postawiły kropkę nad "i".
Jeszcze więcej emocji było w spotkaniu wieczornym. SPS Politechnika Częstochowska wygrała z mistrzem grupy 3. AZS LSW Warszawa 3:2. Pierwsze dwa sety padły łupem gospodyń. Siatkarki ze stolicy nie poddały się. Doprowadziły do tie-breaka, ale na niego zabrakło im sił.

Wyniki: Piast Szczecin - Developres Rzeszów 3:1 (16, 27, -18, 25), SPS Politechnika Częstochowska - AZS LSW Warszawa 3:2 (22, 15, -14, -22, 10).

1. Piast Szczecin 1 2 3:1
2. SPS Politechnika Częstochowska 1 2 3:2
3. AZS LSW Warszawa 1 1 2:3
4. Developres Rzeszów 1 1 1:3

Dziś o godz. 16.30 i 19 druga tura spotkań w obu turniejach. Tak się składa, że dojdzie w nich do pojedynków przegranych z wczoraj oraz wygranych z piątku.