Joker Mekro Energoremont Świecie ponownie wiceliderem [wideo]

Redakcja
Joker Mekro Energoremont Świecie pokonał Nike Węgrów 3:1. Przy porażkach beniaminków z Krakowa i Wieliczki pierwszoligowiec z Kujawsko-Pomorskiego awansował na 2. miejsce w tabeli. Sławomir Wojciechowski
Szósta kolejka spotkań na zapleczu Orlen Ligi przyniosła kilka zmian w tabeli. Wiceliderem znów jest pierwszoligowiec ze Świecia.

W sobotę Joker Mekro Energoremont Świecie zwyciężył Sokołów SA Nike Węgrów 3:1 (25:21, 24:26, 25:20, 25:18). Wygrana była zasłużona, choć węgrowianki łatwo punktów nie oddały. Jednak w kluczowych momentach pierwszego, trzeciego i czwartego seta popełniły zbyt dużo błędów własnych, by myśleć o sukcesie. Tym samym po raz trzeci w lidze w Świeciu przegrały. MVP meczu wybrano Kingę Dybek, która dała dobrą zmianę na przyjęciu zastępując Patrycję Wyrwę. Dodajmy, że w 1. secie epizodyczny debiut w I lidze zaliczyła wychowanka Jokera Agata Trybuła.

Mocniejszy lider

Wydarzeniem tej kolejki było starcie lidera z wiceliderem. Dominację na zapleczu ekstraklasy w tym sezonie potwierdziły siatkarki z Warszawy, które odniosły szóste zwycięstwo za pełną pulę. Wisła we własnej hali pokonała Proximę Kraków 3:1 (25:21, 19:25, 25:13, 25:16). Beniaminek jedynie w drugim secie postraszył faworyta. W pozostałych partiach warszawianki kontrolowały wydarzenia na boisku. Wisła teraz ma nad grupą pościgową już cztery punkty przewagi. Na pozycję wicelidera wrócił Joker Mekro Energoremont (był nim po 1. kolejce).

W ten weekend na pierwszoligowych parkietach nie zabrakło niespodzianek. Za takie należy uznać porażki SMS PZPS Szczyrk i WTS Solna Wieliczka. Za to historyczne zwycięstwo w I lidze odniósł AZS Politechniki Opolskiej, który pokonał młodzież ze Szczyrku 3:2. Bez wygranej pozostają wciąż Karpaty Krosno.

Na uwagę zasługuje czwarte z rzędu zwycięstwo siatkarek z Kalisza. MKS triumfował w Nowym Dworze Mazowieckim. I do czołowej „trójki” traci tylko dwa punkty.

Wyniki 6. kolejki: Joker Mekro Energoremont Świecie - Sokołów SA Nike Węgrów 3:1 (21,-24, 20, 18)SMS PZPS Szczyrk - AZS Politechniki Opolskiej 2:3 (-20, 17, 21, -18, -12), NOSiR Nowy Dwór Maz. - MKS Kalisz 1:3 (14, -16, -18, -19), Wisła Warszawa - Proxima Kraków 3:1 (21, -19, 13, 16), Karpaty Krosno - PSPS Chemik Police 0:3 (-21, -19, -23), WTS Solna Wieliczka – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:3 (20, -21, -21, -17).

1. Wisła Warszawa 6 18 18:3
2. Joker Mekro Energoremont Świecie 6 14 16:8
3. Proxima Kraków 6 12 13:8
4. WTS Solna Wieliczka 6 11 13:6
5. SMS PZPS Szczyrk 6 11 14:9
6. AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 6 10 12:10
7. MKS Kalisz 6 10 13:11
8. PSPS Chemik Police 6 9 10:9