Uczniowie już cieszą się na rozpoczynającą 2-tygodniową przerwę od szkolnych zajęć. Co robić w ferie 2019, żeby nie spędzać czasu jedynie przed ekranem komputera czy telefonu? Sprawdzamy propozycje w kilku gminach regionu.

Gmina Chełmża zaprasza na "Białe wakacje". Będzie gminny bal karnawałowy dla dzieci, plastyczne szaleństwa, mobilne planetarium w Grzywnie, zabawy z kołem fortuny, kulinarne wyzwania - słodkości karnawałowe, zabawy zimowe, rozgrywki planszowe czy programowanie z minirobotami - kodowanie. Świetlica w Browinie będzie czynna 15-18 stycznia, w Nowej Chełmży od 21 do 25 stycznia. Od 15 do 25 zapraszają filie biblioteki w Głuchowie, Grzywnie, Skąpem i biblioteka samorządowa w Zelgnie. Szczegóły w bibliotekach.

W gminie Grudziądz szereg wydarzeń organizuje 21-25 stycznia Gminny Ośrodek Kultury w Małym Rudniku. Z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędą się warsztaty integrujące pokolenia. Dzień później zaplanowano gry i zabawy z animatorem, ognisko i pieczenie kiełbasek. Zabawy w GOK-u przewidziano także na środę. Kolejne dni to karnawałowy bal przebierańców, wystawa i mini koncert.

Na zimowe ferie program przygotował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim 14-17 i 22 stycznia. W planie jest bal czytelnika, warsztaty artystyczno-plastyczne, spotkanie z polarnikami, ferie przy szachownicy, a 22 stycznia spektakl "Dziadek do orzechów".

W czasie ferii 2019 będzie co robić w Gminnym Ośrodku Kultury w Unisławiu, gdzie od poniedziałku 14 stycznia ruszają zimowe zajęcia. Codziennie do 25 stycznia w godz. 10:30-14:00 na uczniów będą czekały atrakcje. W programie zaplanowano m.in. kreatywne zabawy, zajęcia cyrkowe, angielski na wesoło, poranki filmowe, wycieczki, warsztaty ceramiczne, zabawy pamięciowe oraz przedstawienie teatralne. W planie są 2 wycieczki do kina i Centrum Nowoczesności w Toruniu. Organizatorami są GOK i GP. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (tel. (56) 68 68 734).

Szczegóły na plakatach i stronach gmin.