Czterodniową imprezę o godz. 18 zainauguruje w pałacu koncert Kwartetu Smyczkowego Fryderyk Chopin. Na godz. 19.30 w Oranżerii zaplanowano otwarcie wystawy Zbigniewa Steca z Włocławka. Potem znów przeniesiemy się do pałacu, gdzie pierwszy festiwalowy dzień zakończy recital fortepianowy Mikaela Gułaziana z Ukrainy (godz. 20.30).
W piątek (23 lipca, pałac) o godz. 18 rozpocznie się koncert pt. "Mistrz i jego uczniowie księża" w wykonaniu prof. Piotra Kusiewicza, ks. Roberta Kaczorowskiego, o. Rafała Kobylińskiego (śpiew) i Andrzeja Nanowskiego (fortepian). Otwarcie prac Pauliny Kaczor-Paczkowskiej z Grudziądza (piwnice) przewidziano o godz. 19.30. Na koniec w recitalu fortepianowym zaprezentuje się Alona Dekusha z Ukrainy (pałac, godz. 20.30).
Kolejny dzień (24 lipca) to kolejna wystawa. W pałacu o godz. 18 swoje prace zaprezentuje Maciej Pasieka z Grudziądza. Godzinę później w Lubostroniu zrobi się japońsko. W trakcie spotkania "Letni powiew Japonii" zaplanowano koncert, ceremonię zielonej herbaty i kaligrafię. Tę atrakcję przygotowała Fundacja Polsko-Japońska Yamato.
W trakcie ostatniego festiwalowego dnia (25 lipca) przewidziano spektakl pt. "No i jak tu nie jechać, czyli powrót Starszych Panów" w wykonaniu Stanisława Górki i Jerzego Derfela (godz. 17). Koncert klawesynowy Wittharta Malika z Niemiec w Oranżerii o godz. 17. Festiwal w pałacu zakończy Koncert Zespołu Muzyki Żydowskiej SHALOM o godz. 20.