Trzydzieści cztery dni z atrakcjami, 49 domków z rękodziełem oraz jedzeniem i ponad 150 godzin występów lokalnych artystów - tak najkrócej można by podsumować tegoroczny Bydgoski Jarmark Świąteczny, którego głównymi punktami był: Stary Rynek, Most Staromiejski oraz plac Teatralny.
Czwartek, 22 grudnia, był ostatnim dniem świątecznego gwaru na jarmarku, którego wystawcy kusili atrakcyjnymi ofertami. Na scenie kolędowali: Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Ada Rychwalska - uczestniczka 12. edycji The Voice of Poland Trio, a na finał zagrało perkusyjne trio Michała Bobaka. Między koncertami ze sceny popłynęły świąteczne życzenia, jakie mieszkańcom oraz gościom wspólnie złożyli: prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wraz z przewodniczącą Rady Miasta Moniką Matowską, proboszczem Katedry Bydgoskiej ks. prałatem Stanisławem Kotowskim oraz biskupem Krzysztofem Włodarczykiem.
Polecamy także
Jak podkreśla Miasto Bydgoszcz, czyli organizator wydarzenia - Bydgoski Jarmark Świąteczny wyróżnia fakt, że jest to jedyny jarmark w Polsce, jaki odbywa się na moście (choć pomysł na postawienie tu jarmarkowych domków zrodził się całkiem przypadkowo - w czasie remontu płyty Starego Rynku).
Co okazało się hitem Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego w 2022 roku?
Dziś chyba możemy śmiało napisać, że jego otwarcie połączone z odpaleniem światełek na choince - nawet pogoda była jak na zamówienie, 19 listopada spadł śnieg. Także według służb prasowych ratusza, pierwszy weekend cieszył się największą frekwencją odwiedzających. Ale w ramach jarmarku powodzeniem cieszyły się także inne wydarzenia, jak chociażby przyjazd świątecznej ciężarówki Coca-Coli, który przyciągnął na Wyspę Młyńską sporo mieszkańców. Zainteresowanie wzbudzał także wyrzeźbiony w trakcie jarmarku w lodzie Mikołaj z wielkim workiem prezentów i saniami. Zresztą, mikołajki na jarmarku trwały co najmniej kilka wieczór, podczas których można było zrobić sobie zdjęcie z elfami i Mikołajem, np. w świątecznej karocy na moście.
Koniec jarmarku nie oznacza, ale nie koniec świątecznego klimatu, który nadal tworzą iluminacje oraz okazała choinka i szopka bożonarodzeniowa na Starym Rynku. W drugi dzień świąt (26 XII) od godz. 11 do wieczora będzie też jeszcze okazja skorzystać z części płatnych atrakcji zimowego miasteczka na pl. Teatralnym, w tym młyńskiego koła.
