https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fiskus gra o 1,5 mld zł z hazardu. Automaty zejdą do podziemia?

Agnieszka Domka-Rybka
Archiwum
Im bardziej skuteczna jest Krajowa Administracja Skarbowa, tym więcej pieniędzy można przeznaczyć na drogi, szkoły, szpitale i inne wydatki publiczne - tak regionalni urzędnicy oficjalnie tłumaczą się z ostatnich, masowych kontroli lokali, w których urządzano gry hazardowe.

Od 1 kwietnia obowiązuje ustawa hazardowa, która przyznała monopol na tym rynku Totalizatorowi Sportowemu. Podobne usługi mogą również oferować kasyna działające na podstawie koncesji. W praktyce oznacza to, że państwo uzyskało zdecydowane narzędzie do walki z nielegalnymi grami i zamierza czerpać z nich pełnymi garściami, bo aż 1,5 mld zł rocznie.

Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy skontrolował 230 lokali w naszym regionie, w których zabezpieczył 28 nielegalnych maszyn.

- Spora część była zamknięta, a z niektórych zniknęły szyldy reklamujące gry hazardowe - informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

- Państwo próbuje monopolem, na siłę zniszczyć konkurencję. Chce wyeliminować ją z rynku, by móc samemu zarabiać na hazardzie - komentuje Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha. - Jednak efekt będzie odwrotny: hazard zejdzie do podziemia.

Więcej na ten temat w papierowej "Pomorskiej" z 11 kwietnia i na plus.pomorska.plOperacja: hazard. Trwają kontrole lokali

Hazard. Kiedy zabawa zmienia się w uzależnienie? (x-news/Dzień Dobry TVN):

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska