W piątek 11 października spotkamy się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym (ul. Gdańska 187, Bydgoszcz). Panele dyskusyjne Forum Rolniczego "Gazety Pomorskiej" w 2019 roku dedykujemy m.in. roślinom białkowym w Polsce i nowoczesnym technologiom nawadniania. Będziemy zastanawiać się, jak zarobić na produkcji wieprzowiny, wołowiny i drobiu. Pochylimy się nad zmianami w stosowaniu środków ochrony roślin i porozmawiamy o programie azotanowym. Nasi partnerzy opowiedzą o ubezpieczeniach dla rolników czy technologii OZE.
Darmowa rejestracja na Forum Rolnicze 2019 w Bydgoszczy
Aby wziąć udział w naszym spotkaniach, wystarczyło zgłosić swój udział. Trzeba było wybrać 2 panele - jeden z pierwszej tury i jeden z drugiej. Po prelekcjach i dyskusjach, wszyscy zostaną zaproszeni na debatę z ministrami, galę wręczenia nagród w konkursach dla rolników, sołtysów i KGW, występ satyryka i bankiet.
Wszystkie miejsca, jakie przygotowaliśmy na Forum Rolnicze, zostały przez Was zajęte. Dziękujemy za zgłoszenia i do zobaczenia w BCTW! Wszystkich, którzy nie zdążyli się zapisać, zachęcamy do śledzenia relacji, jaką na naszej stronie będziemy prowadzić online.
Panele dyskusyjne do wyboru podczas VI Forum Rolniczego:
I tura, początek o godzinie 12:00
- *Agroliga [panel sponsorski] Najlepsze wzorce dobre praktyki na przykładzie gospodarstw i przedsiębiorstw Polski centralnej i północno-wschodniej. Zarządzanie finansami w sektorze rolnym – szanse i zagrożenia PROW 2014-2020 [początek o godzinie 11:00]
- PRODUKCJA ROŚLINNA I ZWIERZĘCA. Rośliny białkowe w Polsce – jakie są szanse, by uniezależnić się od importowanej soi? Czy stosowanie ekstruderów nasion soi oraz rzepaku może się upowszechnić w polskich gospodarstwach?
- dr hab. inż. Maciej Walczak, Zakład Mikrobiologii Środowiskowej i Biotechnologii UMK Toruń
- Juliusz Młodecki, Prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych
- dr hab. Piotr Dorszewski, Dział Technologii i Produkcji Rolniczej KPODR Minikowo - AGROTECHNIKA. Nowoczesne technologie nawadniania. Co zrobić, by wody w glebie nie zabrakło, ani nie było jej za dużo? I żeby opłaty za korzystanie z wody nie zrujnowały portfela rolnika.
- Margulan Baimukhan, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocnik Kazachstanu w RP
- Grzegorz Smytry, Dyrektor Regionalnego Zaraządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy
- prof. dr hab. Jan Kuś, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach - PANEL SPONSORSKI. Gwarantowane jutro - PZU Życie dla Rolnika.
- Kinga Martin Smoczyńska, Koordynator ds. Rozwoju Portfela Agentów „PZU SA - oferta ubezpieczeń dla segmentu AGRO”
- Ewa Szymańska, Koordynator ds. Ubezpieczeń Komunikacyjnych
- Sabina Strysik-Procyk, Koordynator ds. Ubezpieczeń MSP
- Krzysztof Szczepański, Centrum Obsługi Szkód i Świadczeń
II tura, początek o godzinie 14:00
- PRODUKCJA ZWIERZĘCA. Jak zarobić na produkcji wieprzowiny, wołowiny i drobiu? Szanse na dobrą współpracę z zakładami przetwórczymi, albo własne przetwórstwo.
- Witold Choiński, Prezes Związku Polskie Mięso
- Piotr Lisiecki, Prezes Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz
- Jerzy Wierzbicki, Prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego
- dr inż. Tadeusz Sobczyński, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
- Sławomir Homeja, Prezes Stowarzyszenia Wieprz Polski - PRODUKCJA ROŚLINNA. Zmiany w stosowaniu środków ochrony roślin na terenie Unii Europejskiej. Wyzwania dla polskich gospodarzy. Czy rolnictwo precyzyjne może przyjść im z pomocą?
- prof. dr hab. Marek Mrówczyński, Dyrektor Instytutu Ochrony Roślin
- Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu
- dr hab. Roman Kierzek, Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy
- prof. dr hab. Tomasz Kurowski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
- dr hab. inż. Dariusz Pańka, prof. UTP, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy - PRODUKCJA ROŚLINNA I ZWIERZĘCA. Program azotanowy - nowe obowiązki nie tylko dla właścicieli zwierząt hodowlanych. Co zrobić, żeby wydać mniej na środki ochrony roślin? Naturalne metody uprawy, w tym probiotyki oraz wykorzystanie produktu pofermentacyjnego (wytworzonego w procesie produkcji biogazu) do poprawy żyzności i właściwości gleb.
- Marek Krysztoforski, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
- dr inż. Krzysztof Jończyk, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach
- dr Alina Kowalczyk-Juśko, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - PANEL SPONSORSKI. Technologie OZE dla branży rolniczej oraz możliwości ich finansowania.
- Wsparcie rozwoju odnawialnych źródeł przez BOŚ SA - Bogusław Białowąs, Prezes BOŚ S.A.
- Usługi leasingowe i doradcze na rzecz rozwoju technologii OZE w rolnictwie - Radosław Pieniek, Prezes BOŚ Leasing – EKO Profit S.A.
- Czy w branży rolniczej warto inwestować w OZE - Zaproszeni eksperci
Liczy się kolejność zgłoszeń.
Debata z ministrami o Wspólnej Polityce Rolnej po 2020 roku
Po zdobyciu solidnej porcji wiedzy i wymianie doświadczeń, zaprosimy naszych gości o godz. 15:30 na obiad. Tuż po nim o 16:30 rozpocznie się debata: Cóż tam panie, w polityce? Czy reforma Wspólnej Polityce Rolnej po 2020 roku wreszcie pozwoli na uproszczenia? Na co pieniędzy będzie więcej, a komu obetną unijną pomoc?
Program Forum Rolniczego 2019:
- 11/12:00 - 13:30 I tura paneli
- 14:00 - 15:30 II tura paneli
- 15:30 Obiad
- 16:30 Debata z ministrami
- 18:30 Wręczenie nagród w konkursach Rolniki i Sołtys Roku
- 19:30 Rozstrzygnięcie konkursu Agroliga 2019
- 20:00 Program artystyczny
- 20:30 Bankiet.
Do zobaczenia w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym 11 października!
_________________________
Agro Pomorska odcinek 78
