Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gazyfikacja Więcborka to teraz już realna wizja

Anna Klaman
Anna Klaman
Polska Spółka Gazownictwa opracowywała dokumentację na budowę sieci gazowej w Więcborku, kończy też prace projektowe nad stacją regazyfikacji
Polska Spółka Gazownictwa opracowywała dokumentację na budowę sieci gazowej w Więcborku, kończy też prace projektowe nad stacją regazyfikacji wiecbork.pl
Być może już za rok w Więcborku rozpocznie się wyczekiwana inwestycja budowy sieci gazowniczej. W tej chwili opracowywana jest dokumentacja. Inwestorem jest Polska Spółka Gazownictwa.

Pytamy burmistrza Więcborka Waldemara Kuszewskiego, na jakim etapie jest teraz projektowane przedsięwzięcie.
Powinien mieć wiedzę bieżącą, bo to przecież samorząd od początku zabiegał w bydgoskim oddziale Polskiej Spółki Gazownictwa, by zdecydował się na inwestycję w Więcborku.

- Polska Spółka Gazownictwa przygotowuje proces inwestycyjny - odpowiada „Pomorskiej” burmistrz Waldemar Kuszewski. - Teraz są na etapie opracowywania dokumentacji na budowę sieci jak również stacji regazyfikacji. Jeżeli chodzi o sieć, to już te prace zostały zakończone i stosowne dokumenty o wydanie pozwoleń do odpowiednich urzędów zostały złożone. Natomiast kończą się prace projektowe stacji regazyfikacji.

Kiedy będzie gaz w Więcborku?

Skoro dokumentacja jest na ukończeniu, mieszkańcy czekają zapewne na wiadomość, kiedy mogą się spodziewać inwestycji. O to dopytujemy Kuszewskiego. - Zgodnie z dotychczasowymi informacjami, które otrzymywaliśmy ze spółki, oddział w Bydgoszczy, na
razie ten proces przebiega zgodnie z terminarzem - słyszymy. - Plan był taki, że jeżeli w tym roku będzie gotowa dokumentacja, to od razu jeszcze w tym roku ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na budowę sieci i budowę stacji regazyfikacji.

To budzi nadzieje na przyspieszenie. Gdyby w pierwszym postępowaniu przetargowym udało się wyłonić wykonawcę, to w przyszłym roku roboty mogłyby ruszyć. Czy to przedsięwzięcie wieloletnie? Na razie mowa o samym Więcborku, ale i to wiąże się z kilkoma kilometrami gazowej nitki. Burmistrz podkreśla - dzięki samorządowej inicjatywie temat ruszył, gmina pomogła znaleźć miejsce na stacji regazyfikacji. Będzie do niej przywożony gaz skroplony, musi być więc do niej dobra droga i ten ciężar inwestycji wzięła na siebie gmina.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska