https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie jechać na wakacje? Wybierz powiat świecki!

(aga)
Świeża strona internetowa Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej robi wrażenie. Dzięki niej ma ziścić się plan ożywienia turystyki w malowniczej krainie jezior, rzek i lasów - jaką jest powiat świecki.

Polodowcowe jeziora rynnowe w okolicach Świekatowa - stworzone dla amatorów kajakarstwa; rozległa Dolina Dolnej Wisły - ulubione miejsce spacerowiczów i rowerzystów; wielkie i stare Bory Tucholskie - raj dla grzybiarzy albo niezwykle oryginalne chaty, które wieki temu mennonici zbudowali w gminie Dragacz. To tylko część z licznych atrakcji turystycznych w powiecie świeckim, który żywo zabrał się za ich promocję.

Szukasz nowych znajomych?

Służy temu strona internetowa Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej (www.pcit.powiat.swiecki.lo.pl). Witryna ta zaskakuje rozbudowaną bazą danych. Znajdziemy tam nie tylko podstawowe atrakcje, jakimi cieszyć się może turysta, ale też punkty, w których dobrze zje i wygodnie się wyśpi; szlaki, jakie powinien przejść, a nawet namiary na ciekawych ludzi, których warto poznać!

Jest wśród nich: poetka Bożena Ronowska z Terespola, miłośnik średniowiecza i wszystkiego, co rycerskie Andrzej Mielcarek oraz Izabela Jankowska z Ostrowitego, zdolna ozdobić każdy przedmiot użytku codziennego. Strona kieruje też do Sławomira Biernata z Dragacza i Jerzego Kramaszewskiego z Kosowa, którzy zrobią z wikliny wszystko, co wymarzy sobie klient.

Dla każdego coś miłego

Jeżeli ktoś nie chce spać w hotelu, dowie się z internetu, gdzie w powiecie świeckim są gospodarstwa agroturystyczne i jaką ofertę proponują. Jedni kuszą tradycyjną kuchnią domową, inni możliwością osiodłania konia i wyprawy na nim w teren.

Gdyby turysta miał ochotę poznać najdawniejsze dzieje ziemi, na której wypoczywa, może poczytać legendy, jakie się tu zrodziły. Opowiadają one o świętym obrazie wyłowionym z Wisły, który dał podstawę budowie sanktuarium w Topolnie. Jest też historia zakazanej miłości majętnej Wisławy i ubogiego Radodzierza. - Mamy bogatą tradycję i przepiękne tereny. Warto to wykorzystać - zachęca Marzena Kempińska, starosta świecki. I tak, poza bazą danych, powiat buduje też kalendarz lokalnych imprez.

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Alikor

warto sie wybrac na piesze podroze?

c
cavv

Mam dobre doświadczenia z p. Bartoszem i jego Feel Active, byłem już z nimi na 3 wyprawach i zawsze wszystko było dopięte na tip top i też bardzo mi się u nich zawsze podoba grupa – ludzie są sympatyczni, z tą samą pasją, łatwo się zawsze porozumieć, pogadać, pośmiać i przeżyć przygodę życia w miłym gronie. Biuro ma swój serwis na feelactive.pl.

 

p
piotr2

Nigdy więcej nie pojadę nad polskie morze. Zimno, deszczowo, pochmurnie, morze lodowate, a ceny jak za granicą, tylko, że tam woda ciepła, temperatura nawet we wrześniu nie spada poniżej 27 stopni, ludzie mili i uprzejmi, a nie zabuczali jak rodacy :)

Pytanko mam przy okazji. Co jest ciekawego w powiecie świeckim, oprócz hoteli/hotelików ze standardami typu basen, spa itp?

Z
Zuzanna

Ja jednak wybieram polskie morze.

Wg mnie warto wybrać Sarbinowo Domki Perła 2.

Jestem zadowolona z wakacji nad polskim morzem.

 

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska