Gedania Gdańsk przerwała panowanie Pałacu Bydgoszcz

Oto nowe mistrzynie Polski juniorek - siatkarki Gedanii Gdańsk
Oto nowe mistrzynie Polski juniorek - siatkarki Gedanii Gdańsk Sławomir Wojciechowski
Pałacowi Bydgoszcz nie udało się zdobyć trzeci raz z rzędu mistrzostwa Polski juniorek. Jego królowanie w tej kategorii wiekowej przerwała dziś Gedania Gdańsk.

Pałac Bydgoszcz - Gedania Gdańsk 1:3 (19:25, 25:22, 18:25, 18:25)
Pałac: Biedziak, Szostak, Janicka, Frąszczak, Mucha, Grejman, Korabiec (libero) oraz Pieczka, Owusu.

Bydgoszczanki słabo zaczęły finał. I po kilku minutach przegrywały 2:8, 4:10 i 9:15. Tej przewagi nie udało się już odrobić. I inauguracyjny set padł łupem gdańszczanek. W partii nr 2 było dużo walki. Lepsze w niej okazały się minimalnie pałacanki. Niestety, bydgoszczanki nie poszły za ciosem. W trzecim secie od początku prowadziły 2-3 punktami rywalki. Jednak z czasem ich przewaga powiększała się. Ostatecznie Gedania wygrała do 18 i prowadziła w meczu 2:1. Czwarta partia to początkowe prowadzenie Pałacu (8:7, 12:10). Jednak od stanu 13:11 inicjatywę zaczęły przejmować gdańszczanki, które objęły 1-2 punktowe prowadzenie. Podopieczne Macieja Kromrycha i Rafała Gąsiora trzymały się do 18:20. Potem już nie zdobyły żadnego punktu i ze złotego medalu cieszyły się zawodniczki z Gdańska. Co ciekawe, Pałac złotą serię zaczął dwa lata temu po pokonaniu w finale Gedanii. I także na tej drużynie passę zakończył.
Na pocieszenie Ania Korabiec została uznana najlepszym libero całego turnieju, a Ania Grejman przyjmującą. Z kolei najlepszą zawodniczką w Pałacu wybrano Martę Biedziak.

Dodajmy, że Gadania to czwarta drużyna II ligi. W półfinale wyeliminował ją Joker/Mekro Świecie.

Brąz dla rzeszowianek

W meczu o 3. miejsce MKS V LO I Rzeszów pokonał Silesię Volley Mysłowice/Chorzów 3:2 (24:26, 25:15, 24:26, 25:22, 15:12).

Dalsze lokaty zajęli: 5. Sparta Warszawa, 6. BKS Bielsko-Biała, 7. UKS SMS Łódź, 8. Gwardia Wrocław.