Siatkarski Puchar Polski. Krótka przygoda Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz [zdjęcia]

Dariusz Knopik
Siatkarki Pałacu już po pierwszym meczu pożegnały się z Pucharem Polski
Siatkarki Pałacu już po pierwszym meczu pożegnały się z Pucharem Polski Sylwester Szymczak
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz odpadły z Pucharu Polski. W Radomiu nie udało się wygrać nawet seta, ale tego można było się spodziewać.

Leclerc Moya Radomka - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0
Sety: 25:20, 25:14, 25:16
Radomka: Murek 10, Moskwa 10, Zaroślińska-Król 18, Wójcik 4, Freya 6, Skorupa 1, Witkowska (libero) oraz Biała 4, Kobus, Adamek (libero).
Pałac: Bozdeva 5, Majkowska 3, Bałdyga 2, Szperlak 9, Hage 4, Szczepańska-Pogoda 5, Saad (libero), Justka (libero) oraz Cassemiro, Różyńska 2.

Przed wyjazdem do Radomia okazało się, że nie może pojechać rozgrywająca Magdalena Mazurek, którą w Bydgoszczy zatrzymały sprawy osobiste. Ogłoszono także, że środkowa Kamila Kobus została wypożyczona z Pałacu do Radomki. Z kolei do bydgoskiego zespołu została dołączona juniorka Dominika Surlit, grająca jako przyjmująca.

POLECAMY

Dla bydgoszczanek to był pierwszy mecz od 14 stycznia. Potem większość drużyny została zarażona koronawirusem i przebywała w izolacji. Pierwsze treningi odbyły się dzień przed spotkaniem w Radomiu.

W pierwszym secie pałacanki starały się walczyć, chociaż cały czas goniły wynik. W drugiej partii były zdecydowanie słabsze od rywalek z Radomia. W trzeciej odsłonie do stanu 14:14 trwała zacięta walka o każdy punkt. Potem pałacanki nie dały rady przeciwstawić się sile ataku radomianek.

Tym samym pucharowa przygoda zakończyła się bardzo szybko. A już w niedzielę mecz ligowy z Chemikiem Police.