Z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i programu "Równać szanse" "Śladowcy" otrzymali 6,6 tys. zł. Partnerem w tym przedsięwzięciu jest Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne.
"Śladowcy" - Paweł Zagórski, Jakub Jasiński, Kamil Kiedrowski, Aleksandra Skiba, Magdalena Starsiak, Łukasz Wysocki, Marcin Stryszyk, Wojtek Zagórski, Szymon Orzech, Marta Kardasińska, Krystian Kiedrowski, Kamila Zielińska, Karolina Mazur, Katarzyna Wiese, Mateusz Binger - mogą liczyć na wsparcie nauczycieli - Aleksandra Atamańskiego, Małgorzaty Wilde, Zdzisława Betina, Iwony Hajdasz, Eweliny Wolszlegier i Małgorzaty Kardasińskiej.
- Chcemy pokazać specyfikę wielonarodowego społeczeństwa na pograniczu polsko-niemieckim - wyjaśnia Aleksander Atamański, koordynator projektu. - Granica, która kiedyś dzieliła, ma połączyć wszystkich we wspólnym działaniu.
Zamierzeniem jest odszukanie śladów granicy i mieszkańców, którzy pamiętają jej istnienie. Chcemy poszerzyć działania do terenów znajdujących się za Witkowem. Chodzi o Stare Gronowo. Nawiążemy kontakt ze Szkołą Podstawową w Starym Gronowie w województwie pomorskim.
Warsztaty "graniczne" już trwają. W styczniu uczestnicy mają analizować przedwojenne mapy i odszukać na mapie stare przejścia graniczne oraz ustalić przebieg granicy w gminie Kamień. W czerwcu finał m.in. z wystawą fotografii o relacjach polsko-niemieckich.