Szkoły muszą się starać! W II LO im. Mikołaja Kopernika nowością jest klasa technologiczna z rozszerzoną matematyką i fizyką. Przedmiotem uzupełniającym będzie autorski projekt jednego z nauczycieli pn. „Doświadczamy świata przez eksperymenty”.
- Mamy też inne nowości, które czynią naszą ofertę edukacyjną jeszcze bardziej atrakcyjną - mówi Małgorzata Ćwikowska, dyrektorka „Kopernika”. - Czy jednak uda się nam utworzyć siedem oddziałów, jak zakładamy? Zobaczymy. Na razie nabór jest na poziomie ubiegłorocznym, ale młodym nie śpieszy się z podejmowaniem ostatecznych decyzji - mówi dyrektorka.
W III Liceum Ogólnokształcącym nie będzie trudności z naborem m.in. do klasy medycznej z matematyką, społeczno-prawnej czy biologiczno-chemicznej. Mniej chętnych jest do klasy historyczno-geograficznej. Ciekawe, czy „chwyci” nowość, np. oddział administracji służb publicznych.
- Kierunki dające możliwość studiowania prawa oraz medycyny od lat cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży - mówi Aneta Jaworska, dyrektorka LMK. W „Baczyńskim” oferta edukacyjna jest wyjątkowa. Dotyczy np. oddziału lingwistyczno-europejskiego, bezpieczeństwa publicznego, logistyki w biznesie czy ratownictwa i opieki medycznej. - Każda szkoła ma swoją drogę i my konsekwentnie od lat podążamy tą samą - mówi Irena Podłucka, dyrektorka LZK. - Najważniejsze, to trzymać poziom i to nam się udaje - podkreśla. W LZK - takie są założenia - ma powstać 6 klas. Dwie matematyczno-fizyczne, dwie biologiczno-chemiczne, polonistyczno-biologiczna i społeczno-prawna.
W Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. ks. Jana Długosza, prowadzonym przez Kurię Diecezjalną, powstaną trzy klasy - nowością jest to, iż uczeń sam będzie wybierał sobie rozszerzenia w oddziałach: matematycznym, języka polskiego i biologicznym.