Nowe ostrzeżenie GIS. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenie. Główny Inspektorat Sanitarny opublikował w czwartek (14 marca) ostrzeżenie dotyczące wafli suchych. Ich spożycie może grozić zatruciem. Jak bowiem informuje GIS w nowym ostrzeżeniu, do produkcji wafelków wykorzystano mleko w proszku zanieczyszczone Salmonella Anatum.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące: Wycofanie wafli suchych, do produkcji których wykorzystano mleko w proszku zanieczyszczone Salmonella Anatum

Wycofane wafelki mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Jak czytamy w nowym ostrzeżeniu GIS, spożycie produktu wiąże się z potencjalnym ryzykiem zakażenia pałeczką Salmonella.

Czytaj również: Leki na przeziębienie groźne dla zdrowia? GIF wstrzymuje ich obrót w kraju

GIS ostrzega, że wycofane zostały następujące partie wafli:

  • Wafle suche Mega PAAKA, 400 g
  • Wafle suche Tortowe, 140 g
  • Chrupaki, Wafle suche, 70 g
  • Wafle suche, 170 g

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca, by nie spożywać wskazanych w komunikacie partii produktów.

Producent: Zakład Handlowo-Usługowy „Tadex” Tadeusz Koniak ul. Kościuszki 13, 59-400 Jawor

Nr partii/data minimalnej trwałości: od 07.09.2019 do 22.09.2019

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, w związku z postępowaniem wyjaśniającym w sprawie mleka w proszku zanieczyszczonego Salmonella Anatum organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadziły kontrolę u odbiorcy kwestionowanej partii mleka w proszku – Zakładzie Handlowo-Usługowym „Tadex” Tadeusz Koniak. Ustalono, że kwestionowana partia mleka w proszku została wykorzystana do produkcji wafli suchych. Ze względu na potencjalną możliwość zanieczyszczenia krzyżowego producent zdecydował o wycofaniu z obrotu wszystkich produktów, do produkcji których użyto kwestionowany surowiec.

Sprawdź: GIS wycofuje musli dla dzieci i mleko w proszku [NAJNOWSZE OSTRZEŻENIE GIS]

Nie należy spożywać wskazanych w komunikacie partii produktów.


Co zabija Polaków?