Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Głosuj na Panią Elżbietę Kamińską wysyłając SMS na nr 71466 o treści pona.22

(erka)
fot. zbiory prywatne
Elżbieta Kamińska jest polonistką w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika we Włocławku, absolwentką polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Głosuj na Panią Elżbietę Kamińską wysyłając SMS na nr 71466 o treści pona.22

Ukończyła dwa rodzaje studiów podyplomowych na UMK w Toruniu: "Kształcenie wrażliwości estetycznej ucznia" i "Film, teatr i dramat XX wieku" oraz wiele kursów i warsztatów m.in. "Jak motywować uczniów do nauki", "Jak wykorzystywać wyniki egzaminów w szkole", "Internet w dydaktyce", "Literatura pośród sztuk", "Multimedia w edukacji humanistycznej".

Interesuje się filmem i malarstwem. Napisała i wdrożyła w liceum program autorski z języka polskiego z rozszerzoną wiedzą o kulturze i mediach. Współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Z jej inicjatywy szkoła uczestniczyła w akcjach "Szkoła z klasą", "Nauczyciel z klasą", "Uczeń z klasą", których Elżbieta Kamińska była koordynatorem. Jest mentorem w kursie e-learningowym programu CEO "Aktywna Edukacja" i moderatorem warsztatów dla nauczycieli. Koordynowała projekt "Bezpieczna Szkoła- Bezpieczny Uczeń" organizowany przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Jest koordynatorem Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka".

Pełni funkcję rzecznika "Szkoły Uczącej Się". Zainicjowała i wdrożyła projekt związany z Filmoteką Szkolną. Prowadziła lekcje otwarte w ramach programu Sokrates dla przedstawicieli szkół europejskich biorących udział programie. Jest pomysłodawcą i koordynatorem Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Maryli Rodowicz, który odbywa się od 9 lat i wpisał się na stałe w kalendarz włocławskich imprez kulturalnych. Jest liderem Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli, liderem oceniania kształtującego, przewodniczącą zespołu egzaminatorów egzaminu maturalnego. Uczestniczyła w posiedzeniu Komisji Kultury i Komisji Edukacji Sejmu RP na temat "Uczyć po polsku- co to znaczy ?".

Jest też rzecznikiem dyscyplinarnym dla nauczycieli przy wojewodzie kujawsko-pomorskim. Stworzyła szkolną gazetkę internetową "Kopiec". Podjęła współpracę z Fundacją Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych, realizując wraz z uczniami dwa projekty: "Pokoloruj świat" (współpraca z Domem Dziecka w Lubieniu Kuj.) i "Podaruj książce drugie życie" (współpraca z Zakładem Karnym we Włocławku).
Zainicjowała działalność szkolnej grupy Amnesty International i uczestniczyła wraz z uczniami w projektach "Edukacja dla godności" i "Prawa człowieka. Teraz! To jest w Twoich rękach". Organizuje Maraton Pisania Listów Amnesty International. Wraz z uczniami została laureatką ogólnopolskiego konkursu na projekt promujący prawa człowieka. Co roku jej uczniowie biorą udział w ogólnopolskiej akcji "Podziel się posiłkiem". Była wielokrotnie nagradzana przez Dyrekcję Szkoły.

Dwukrotnie otrzymała nagrodę prezydenta miasta, w tym nagrodę dla twórcy kultury. Otrzymała także medal KEN za swoją pracę dydaktyczno- wychowawczą oraz nagrodę specjalną w konkursie Narodowe Czytanie "Pana Tadeusza". Lubi pracę z grupą, stąd najbardziej zachęca młodzież do udziału w akcjach, projektach, wolontariacie. Chce, by uczniowie stawiali sobie pytania i rozwijali siebie oraz swoje talenty i pasje, byli otwarci i refleksyjni, bo celem edukacji jest nie tylko nauka, ale przede wszystkim myślenie. Według niej "dzieci i młodzież trzeba wychowywać i uczyć tak, by podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi". Uważa, że aby być dobrym nauczycielem, trzeba samemu cały czas się uczyć i uświadamiać młodzież, że "aby być sobą, trzeba najpierw być kimś", a nie odwrotnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska