Głównie złoto zdobywali grudziądzcy armwrestlerzy w mistrzostwach Polski

(marz)
Marlena Wawrzyniak (z lewej) najpierw udzieliła wywiadu Dorocie Gardias z tvn (na zdjęciu), a następnie ruszyła do walki, kładąc na rękę wszystkie rywalki. Arm Fanatic Sport
Potwierdzili swój prymat w kraju zawodnicy Arm Fanatic Sport Grudziądz w XIII Mistrzostwach Polski w armwrestlingu. Siłacze rywalizowali na zamku w Gniewie.

XIII Mistrzostwa Polski przyniosły kolejne sukcesy grudziądzkim armwrestlerom.

Zanim stanęli przy stołach, by walczyć o tytuły i medale, tuż przed rozpoczęciem pojedynków eliminacyjnych Marlena Wawrzyniak, liderka Arm Fanatic Sport ( trenerka i zawodniczka) Wawrzyniak udzieliła na żywo wywiadu popularmnej "pogodynce" - Dorocie Gardias z "Dzień Dobry TVN". Nie rozproszyło to naszej najlepszej zawodniczki, wicemistrzyni świata, najsilniejszej Polki.

Marlena w kat.65 kg błyskawicznie wywalczyła złoto na prawa i lewa rękę.

Bardzo dobrze spisali się także jej podopieczni. Marta Opalińska w kat.60 kg zdobyła dwa złote medale (junior do 21 lat) oraz w seniorkach srebro i brąz. Milena Morczyńska w kat.80 kg również wywalczyła złoto i stanęła na najwyższym stopniu podium. Maciej Gralak w kategorii niepełnosprawnych w pięknym stylu wywalczył dwa złote krążki oraz w kat. senior 60 kg na lewą rękę - trzecie złoto. Stanisław Gralak (kat.+90) w siłowaniu na lewą rękę zdobył złoto, a na prawą - srebro.

Po dwóch najlepszych zawodników w każdej z kategorii zakwalifikowało się do mistrzostw Europy i świata.