Gminne i powiatowe drogi zyskują nowe nawierzchnie

  Gminne i powiatowe drogi zyskują nowe nawierzchnie

  Karolina Rokitnicka

  Gazeta Pomorska

  Trwa przebudowa drogi we wsi Kotowy

  Trwa przebudowa drogi we wsi Kotowy ©UG Skrwilno

  Rusza realizacja inwestycji drogowych, na które nasze samorządy pozyskały wsparcie w wojewódzkim konkursie.
  Trwa przebudowa drogi we wsi Kotowy

  Trwa przebudowa drogi we wsi Kotowy ©UG Skrwilno

  Na wojewódzki konkurs wpłynęły wnioski dotyczące 98 dróg. Wartość tych projektów to 242 mln zł. Województwo do rozdysponowania miało jednak ok. 49 mln. zł. Wybrano więc 36 dróg. Z powiatu golubsko-dobrzyńskiego aplikowała Kowalewo Pomorskie, gmina Golub-Dobrzyń, Zbójno, Radomin, Ciechocin i powiat golubsko-dobrzyński. Tylko temu pierwszemu samorządowi udało się pozyskać wsparcie.

  W ubiegłym tygodniu burmistrz Kowalewa podpisał umowę na modernizację nawierzchni ulicy Narcyzowej, Konwaliowej, Mikołaja z Ryńska i drogi dojazdowej do przepompowni wody, która biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowlano-Wdrożeniowe INŻBUD z Grudziądza, które zrealizuje inwestycje za 1,72 mln złotych.

  Z powiatu rypińskiego z tego programu wsparcie udało się pozyskać czterem samorządom. Gmina Skrwilno pozyskała pieniądze na utwardzenie 2-kilometrowego odcinka we wsi Kotowy. Wartość robót budowlanych szacowana jest na 1,172 mln zł. Gmina Rogowo rozstrzygnęła przetarg na remont drogi z Rogowa do Rumunek Likieckich o długości 1,59 km. Wybrano firmę Eurovia Polska S.A., Bielany Wrocławskie. Inwestycja pochłonie ponad 1,2 mln zł. Gmina Rypin pozyskała dotacje na modernizację 950 m drogi w Stawiskach. Kosztować to będzie około 300 tys. zł. Zadanie do 15 sierpnia wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lipna. Powiat rypiński zdobył wsparcie na dwie inwestycje. Zaplanowano remonty 5 km drogi Zdroje-Górzno-Starorypin. Do końca września za 1,8 mln zł wykona je toruński oddział firmy Strabag.Ponadto w tym samym terminie przebudowany zostanie odcinek 1,92 km ze Skrwilna do Okalewa i Puszczy Miejskiej. To zadanie pochłonie 1,5 mln zł. Wykona je PRD Lipno.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej