Święto miasta startuje już w czwartek (24 czerwca). Atrakcje dla mieszkańców i gości potrwają do niedzieli.
Rozpoczynamy od "Spotkań najmłodszych z teratrem", na które zaprasza dom kultury.
O godz. 17 aktorzy z Krakowa wystawią tam baśń "Rubinowy książę".
Wstęp jest bezpłatny.
Mecze przez całą dobę
Na piątek zaplanowane są niecodzienne zmagania sportowe. O godz. 19 na "Orliku" ma się rozpocząć już drugi w naszym mieście 24-godzinny turniej piłkarski.
- Narazie zgłosiło sie 5 zespołów - mówi Jarosław Kaptajn, kierownik golubsko-dobrzyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Żeby turniej się odbył, musimy mieć co najmniej 8 chętnych drużyn. Grać mogą osoby pełnoletnie - pięciu zawodników, bramkarz i maksymalnie pięciu rezerwowych. Na zgłoszenia czekamy do czwartku do godz. 15.
Każdy zespół otrzyma puchar, najlepsi - nagrody rzeczowe, a zwycięscy po odbiór laurów zaproszeni zostaną na scenę podczas występu Elektrycznych Gitar.
Kuba Sienkiewicz
W sobotę wszyscy spotykamy się na golubskim rynku, gdzie królować będzie muzyka.
Start już o godz. 15. Wtedy na starówce rozpocznie się przegląd piosenki "Przedszkolandia 2010".
Po maluchach, o godz. 17 na scenie pojawi się młodzież z domu kultury, potem zespoły coverowe. Dla publiczności przewidziane są zabawy i konkursy.
Kulminacyjny punkt wieczoru czeka nas o godz. 21 - zagrają Elektryczne Gitary. Kuba Sienkiewicz, wokalista zespołu, występował już u nas solo w marcu. Dom kultury był wtedy wypełniony po brzegi. Kilka tych samych przebojów usłyszymy teraz ponownie, ale w bardziej zabawowej i głośnej aranżacji całego zespołu.
Jeszcze msza św. i wiersze
W niedzielę o godz. 10.30 rozpocznie się nabożeństwo w intencji miasta. Jeśli dopisze pogoda odprawione zostanie na świeżym powietrzu - przy figurze Matki Bożej na pl. Tysiąclecia.
Na zakończenie, o godz. 17 w domu kultury Jan Jagodziński promował będzie swój tomik "Wiersze wybrane".
W piątek odbędzie się także uroczysta sesja rady miasta z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia naszego samorządu.
Organizatorem imprez jest golubsko-dobrzyński dom kultury.