Górzno. Pod patronatem "Pomorskiej" - Mistrzostwa Polski w triathlonie

(bd)
Górzno znów gościło najlepszych polskich triathlonistów w mistrzostwach na dystansie klasycznym. 1500 m w wodzie, 44 km jazdy na rowerze i 10 km biegania - to wszystko w upalną sobotę - zaczęło się na górznieńskiej plaży miejskiej.

W kategorii pań tytuł mistrzowski zdobyła Agnieszka Jerzyk z Leszna, wyprzedzając Ewę Komender - Poznań i Marię Pytel z Kielc. 10 miejsce zajęła Małgosia Kubiak z Inowrocławia.

Wśród panów kategorię open wygrał gość z Ukrainy - Nazar Dorosh. Tytuł mistrza Polski wywalczył Piotr Grzegorek ze Szczecina, wyprzedzając Filipa Szwołowskiego z Kielc i Filipa Przymusińskiego z Poznania. Na 26 pozycji sklasyfikowano reprezentanta Bydgoszczy - Macieja Skórę.

Zwycięzcy otrzymali m.in. nagrody rzeczowe ufundowane przez "Gazetę Pomorską".