Placówki te współpracują ze sobą w ramach europejskiego programu Erasmus +. Zagraniczni koledzy janikowskich gimnazjalistów aktywnie spędzają czas na kujawskiej ziemi. M.in. uczestniczyli już w ciekawych warsztatach szkolnych, brali udział w imprezach organizowanych przez gimnazjum, zwiedzili Janikowo i urząd miejski. W Inowrocławiu poznawali pracę dziennikarzy Gazety Pomorskiej, obejrzeli ekspozycje w Muzeum im. Jana Kasprowicza , a także zobaczyli, jak drukują się książki w Drukarni Pozkal. Dziś zaplanowano wycieczkę do Poznania, a w piątek rozgrywki sportowe i spektakl teatralny. Wrażeń więc goście mają sporo. Ponieważ mieszkają w domach swoich janikowskich rówieśników, poznają naszych rodzin, zacieśniając przy okajzi przyjacielskie więzy. Pobyt zagranicznych delegacji potrwa do soboty. Koordynatorem wizyty jest Mariola Piasecka, a w organizacji pomagają jej dwie inne nauczycielki gimnazjum - Olga Pawnuk i Katarzyna Pniewska.
Przypomnijmy, że Erasmus+ to zaplanowany na lata 2014-2020 program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu.
Goście z Hiszpanii, Niemiec i Rumunii w janikowskim Gimnazjum
Red

Grupa janikowskich gimnazjalistów i ich goście przed redakcją Gazety Pomorskiej w Inowrocławiu
Międzynarodowo zrobiło się w Gimnazjum w Janikowie. Od minionej niedzieli szkoła gości uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionych, partnerskich szkół w Resicie (Rumunia), Viveiro (Hiszpania) i Frankenbergu (Niemcy).