Barbara Krafft-Seidner aktorstwem interesowała się już od dzieciństwa. Uczyła się tańca, aktorstwa, pantomimy. Jej mama śpiewała, grała na pianinie i skrzypcach i można śmiało powiedzieć, że talent artystyczny Barbara Krafftówna odziedziczyła po mamie. Wystąpiła w wielu sztukach teatralnych w Krakowie, Gdyni, Łodzi, Warszawie. Jej mistrzem i mentorem był Iwo Gall.
Aktorka z powodzeniem próbowała swoich sił w kabarecie. Występowała w Kabarecie Starszych Panów, prowadzonym przez duet Jeremi Przybora – Jerzy Wasowski. Do historii polskiej piosenki rozrywkowej weszły piosenki w jej wykonaniu: "W czasie deszczu dzieci się nudzą", "Zakochałam się w czwartek niechcący", "Przeklnij mnie" (w duecie z Bohdanem Łazuką).
Barbara Krafftówna zagrała w kilkudziesięciu filmach. Krytycy najbardziej cenią jej rolę w filmie "Jak być kochaną". Zagrała tam u boku Zbigniewa Cybulskiego. Inne filmy, w których grała, to m.in. "Nikt nie woła", "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Szyfr", "Popiół i diament".
Barbara Krafftówna - Honorata z "Czterech pancernych i psa"
Mogliśmy oglądać ją również w serialach, na przykład jako panią Makowiecką w "Przygodach pana Michała" czy wreszcie jako Honoratę w kultowych już "Czterech pancernych i psie". W "Czterech pancernych i psie" grała narzeczoną czołgisty Gustlika czyli Gustawa Jelenia granego przez Franciszka Pieczkę.
Barbara Krafftówna - rodzina i życie prywatne
Pierwszy mąż aktorki w 1969 roku zginął w wypadku samochodowym, gdy doznał ataku serca. Ich syn Piotr zmarł w 2009 roku, również na atak serca. Drugi mąż aktorki także zmarł, w 1986 roku w wyniku zawału serca. Krafftówna przez jakiś czas mieszkała w Los Angeles (otrzymała obywatelstwo amerykańskie), jednak w 1998 roku wróciła na stałe do Polski. Zmarła 23 stycznia 2022 roku.
W 2006 roku Barbara Krafftówna została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, zaś w 2019 roku otrzymała Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.
Tak wyglądała w młodości Barbara Krafftówna
Barbara Krafftówna dożyła sędziwego wieku. W sercach Polek i Polaków na zawsze zostanie Honoratką - odważną, zadziorną, charakterną dziewczyną z warkoczem. W młodości była piękna. Zobaczcie, jak wyglądała w młodości Barbara Krafftówna.
Mamy dla Ciebie kilka ciekawych tekstów. Zobacz!
► Taki styl ma Agnieszka Woźniak-Starak. Tak się ubiera znana prezenterka i dziennikarka
► Jolanta Kwaśniewska - tak wyglądała w młodości. Była Pierwsza Dama Polski skończyła 68 lat
► Marcin z "M jak Miłość" - tak mieszka i żyje na co dzień Mikołaj Roznerski. Aktor planuje budowę domu