Grand Prix w biegach: Dla każdego był medal i... sadzonka drzewa

maz
Materiały Organizatora
IV Lipnowski Bieg uliczny, rozegrany na dystansie 10km oraz 21,097 km był kolejną odsłoną rywalizacji w Grand Prix Województwa Kujawsko - Pomorskiego w biegach długodystansowych.

W biegu głównym udział wzięło 241 zawodników (172 na 10 km oraz 69 w półmaratonie).

Zwycięzcą w kategorii mężczyzn na 10 km został Przemysław Szpeciński z Rymania, drugi był Bartosz Wiligalski z Pigży, trzeci Cezary Mysera z Sierpca. Wśród kobiet wygrała Agata Woźniakowska z Bydgoszczy. Za nią na metę przybiegły Anna Blachowska z Karnikowa i Agata Malicka - Zacniewska z Torunia.

Najlepszym zawodnikiem w półmaratonie był Andrzej Jaranowski z Brodnicy, jako drugi na mecie zameldował się Damian Chojnicki z Głogowa, trzeci Wojciech Świderek z Torunia. Wśród pań zwyciężyła Elżbieta Stawarska z Torunia, druga była Marlena Lewandowska z Torunia, a trzecia Anna Wawrzonkowska z Gąbina.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe a pozostali zawodnicy, biorący udział w biegu otrzymali piękny, grawerowany medal oraz sadzonkę drzewka iglastego. Specjalny grawerton związany z 100. rocznicą odzyskania niepodległości otrzymał setny zawodnik na mecie w biegu na 10 km - Piotr Jetter oraz ostatni zawodnik w półmaratonie Jan Majewski.