Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wypadku, do którego doszło w niedzielę rano na śląskim odcinku autostrady A-4, na pograniczu Gliwic i Zabrza. Przez dwie godziny po wypadku ruch na autostradzie w kierunku Katowic był zablokowany. Trasa jest już przejezdna.
Do tragicznego wypadku doszło gdy jadąca w kierunku Katowic daewoo nexia uderzyła w betonowe bariery, wyznaczające spowodowane robotami zwężenie jezdni. Samochód, którym jechali ochroniarze z katowickiej firmy ochrony mienia, dachował. Stan rannych jest poważny, przebywają w szpitalu.
Do wypadku doszło w pobliżu miejsca, gdzie trwają prace związane z przebudową węzła autostrady. W przyszłości nastąpi tam przecięcie autostrad A-4 i A-1. Ruch na tym odcinku drogi jest utrudniony.
Niedzielny wypadek na dwie godziny całkowicie zablokował ruch na autostradzie w kierunku Katowic.