Grudziądz: Złoto, dwa srebra i cztery brązy przywieźli sportowcy niepełnosprawni z mistrzostw Polski

MARYLA RZESZUT
Reprezentacja Centrum Rehabilitacji w Grudziądzu na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, podczas mistrzostw Polski Fot.Nadesłane
Z ekipy sportowców Centrum Rehabilitacji w Grudziądzu najlepiej w mistrzostwach Polski niepełnosprawnych spisała się Natalia Jasińska. Drugie miejsce w sprincie na 100 m dało jej trzeci, według punktacji, wynik zawodów.

Najbardziej utytułowaną lekkoatletką Centrum Rehabilitacji jest biegaczka Natalia Jasińska. Uczestniczyła już w zawodach międzynarodowych i paraolimpiadzie w Pekinie.

Natalia Jasińska pojedzie na mistrzostwa świata

Podczas mistrzostw Polski w Bydgoszczy była druga w biegu na 100 m, z czasem 15,04 sekundy, co dało jej 916 pkt. Był to trzeci tak wysoko punktowany wynik mistrzostw kraju. Natalia powtórzyła minimum, wymagane na mistrzostwa świata niepełnosprawnych, które odbędą się w Nowej Zelandii.
Oprócz srebra na 100 m, zdobyła też złoto na 400 m z czasem 1:16,06 s (826 pkt) oraz srebro na 200 m (31,98 s, 875 pkt).

Dwa brązowe krążki dorzuciła miotaczka Natalia Kwiecińska - za trzecie miejsca w rzucie dyskiem i oszczepem. Niewiele zabrakło jej do podium w pchnięciu kulą. Zajęła czwarte miejsce.

Także dwa brązy wywalczył Łukasz Sulerzycki: w biegu na 200 i 400 m. Zajął też mocną, szóstą lokatę w biegu na 100 m.

Pozostali reprezentanci Centrum Rehabilitacji walczyli dzielnie, zajmując wysokie lokaty, ale już poza podium. Klaudia Maliszewska była szósta zarówno w biegu na 100, jak i 200 m., a piąta w rzucie oszczepem. Angelika Leśniak też zajęła dwa razy szóste miejsce: w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem oraz ósme w rzucie oszczepem.

Rybik tuż za podium

Michał Rybik dwa razy był bliski zdobycia medalu: w rzucie dyskiem oraz maczugą. W obu tych konkurencjach musiał się zadowolić czwartymi miejscami. Z kolei Mateusz Wiśniewski był piąty w dysku, a dziewiąty w kuli i oszczepie.

- Siedem medali naszej ekipy: złoty, dwa srebrne i cztery brązowe to całkiem dobry wynik - ocenia Grażyna Chochliuk, trenerka tych zawodników. - Dwie nasze czołowe lekkoatletki Natalia Kwiecińska i Klaudia Maliszewska startowały w nowej klasie. Kwiecińskiej udało się mimo to wywalczyć dwa medale brązowe, a Maliszewska poprawiła znacznie swoje rekordy życiowe na 100 i 200 m. Jednak wystarczyły one tylko do zajęcia szóstego miejsca. Dobrze spisał się w biegu na 400 m Łukasz Sulerzycki. To był jego pierwszy start na tym dystansie i zdobycie brązu to duży sukces.