Grzegorz Krychowiak wolnym piłkarzem. Co teraz?
Krychowiak miał jeszcze przez rok przynależeć do Krasnodaru. Dołączył do niego za kwotę 4 mln euro z Lokomotiwu Moskwa w połowie 2021 roku. Z marszu stał się czołowym zawodnikiem. Regularnie strzelał gole, zakładał opaskę kapitana. Zaraz po wybuchu wojny na Ukrainie postanowił jednak skorzystać z przepisów FIFA; najpierw odszedł na wypożyczenie do greckiego AEK-u Ateny, potem do saudyjskiego Al-Shabab, z którym niedawno zakończył sezon (3 gole i 2 asysty w 35 meczach).
Z końcem czerwca wypożyczenie do Al-Shabab dobiegnie końca. Jeszcze nie wiadomo czy jako wolny piłkarz Krychowiak zdecyduje się kontynuować karierę w tym miejscu - i czy w ogóle chcą tego Saudyjczycy.
Grzegorz Krychowiak w FK Krasnodar:
- 15 meczów, 5 goli, 2 asysty
Z informacji Meczyków wynika, że Krychowiak toczy rozmowy z różnymi klubami - nie tylko z Półwyspu Arabskiego, ale też Europy. - Jego przyszłość powinna wyjaśnić się wkrótce - twierdzi dziennikarz Tomasz Włodarczyk. Obecnie Krychowiak przebywa na wakacjach z żoną Celią. Oboje wybyli na Fidżi, a wcześniej byli w Japonii.
Rybus zostanie w Rosji, Szymański odejdzie?
Decyzją nowego selekcjonera Fernando Santosa Krychowiak nie dostał powołania na marcowe i czerwcowe mecze. Zamiast niego minuty złapali Damian Szymański (AEK Ateny), Krystian Bielik (Birmingham City) czy Karol Linetty (Torino).
W styczniu Krychowiak skończył 33 lata. W Rosji umowami związani są jeszcze dwaj Polacy: Maciej Rybus ze Spartakiem Moskwa (ma przejść do Rubina Kazań) oraz Sebastian Szymański z Dinamo Moskwa (ostatnio na wypożyczeniu w Feyenoordzie Rotterdam). Ten drugi nie wyobraża sobie powrotu do macierzystego klubu. W grę wchodzi kolejne wypożyczenie na mocy przepisów FIFA, albo transfer definitywny.
TRANSFERY w GOL24
Polska gra mecz, Grzegorz Krychowiak wrzuca zdjęcia z wakacj...
