https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

- Halo. Policja? Po moim podwórku pełza wąż

tik
Schwytany wąż
Schwytany wąż fot. KPP Radziejów
Policjant z Radziejowa wziął udział w nietypowej interwencji - złapał węża, który znalazł się na jednym z podwórek. Jak się okazało był to niegroźny zaskroniec.
Schwytany wąż
Schwytany wąż fot. KPP Radziejów

Schwytany wąż
(fot. fot. KPP Radziejów)

- W czwartek kilka minut po godzinie 15.00 zadzwoniła na policję mieszkanka Radziejowa, z informacją, że na jej podwórku jest wąż. Na miejsce wysłano policjanta z psem - poinformował naszą redakcję mł. asp. Marcin Krasucki z KPP Radziejów.

Przeczytaj również: Mogilno. Ponad metrowy zaskroniec zaplątał się w siatkę i straszył ludzi.

Wąż okazał się niegroźnym zaskrońcem. Mundurowy zabrał gada z podwórka i wypuścił go w pobliskie szuwary.
Udostępnij

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
a gdzie ten wąż??
g
gilotyna
a gdzie ten wąż??
w
wąż
to chyba zarty
S
Sobek
cała ta sprawa świadczy o niewiedzy tej kobiety jeśli byłaby trochę obeznana wiedziałaby że nie ma u nas żmiji podobnej do zaskrońca tylko zaskrońce mieszkające w obrębie j. gopła i są całkowicie niegroźne.
g
gość
Bohater
T
Tantrum
Bać się zaskrońca? To jakaś perwersja!
s
sdf
Zaskroniec zwyczajny (Natrix natrix) – gatunek niejadowitego węża z rodziny połozowatych (Colubridae). Zaskrońce występują w całej Europie (z wyjątkiem Szkocji, Irlandii i północnej części Półwyspu Skandynawskiego). Samica jest większa od samca i osiąga średnio długość od 85 do 120 cm (wyjątkowo 2 m), a samiec od 70 do 100 cm. Żywią się żabami, traszkami, rybami lub drobnymi gryzoniami, które połykają bez uprzedniego uśmiercania. Atakują jedynie poruszające się zwierzęta. W niewoli zaskrońce żyją do 15 lat.

Zaatakowany zaskroniec broni się, często udając martwego, wypuszcza przy tym nieprzyjemnie pachnącą ciecz, która dodatkowo ma zniechęcić potencjalnego drapieżnika. Może także wydawać dość głośny syk w celu odstraszenia napastnika.

Zaskroniec zawdzięcza swą polską nazwę charakterystycznym żółtym plamom w okolicy "za skroniami". Plamy te są bardzo wyraźne – pozwalają łatwo rozpoznać ten niejadowity i niegroźny dla człowieka gatunek.

W dawnej Litwie zaskroniec uważany był za zwierzę święte, wierzono bowiem, że domostwo, w pobliżu którego węże te zamieszkają, czeka pomyślność.
e
ezechiel37
Od kiedy policjant lapie weze, zaskronce, jaszczurki??????
Od zwierzatek sa inne sluzby!!!!!! Policjant jest od zadym, przestepstw, wykroczen!!!!!!!!
Tu ktos ( MUNDRY ) wyslal patrol na WEZA!!!!! Ale gdzies bylby bardziej potrzebny!!!!!!!!

POZDRAWIAM..... ALE NORMALNYCH!!!!!!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska