Halowi wioślarze pobili rekord mistrzostw

(szym)
W mistrzostwach wzięło udział 36 zawodników i kilku kategoriach wiekowych.
W mistrzostwach wzięło udział 36 zawodników i kilku kategoriach wiekowych. Szymon Cieślak
Po raz dwunasty w sali gimnastycznej Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Żnina w Wioślarstwie Halowym. W zmaganiach wzięło udział 36 zawodników.
XII Otwarte Mistrzostwa Żnina w Wioślarstwie Halowym.

Żnin. XII OTWARTE MISTRZOSTWA ŻNINA W WIOŚLARSTWIE HALOWYM

Młodzi wioślarze halowi

Sportowcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych, od dziecięcych po masters oraz VIP. Wśród sportowców urodzonych w 2004 roku i młodszych zwyciężyli Wiktoria Frątczak oraz Radek Urbanowski. Wśród osób urodzonych w 2003 roku najlepiej "na sucho" wiosłowali Sara Pochylska i Antoni Naliwajski. W kategorii młodzików wygrał Krzysztof Ciesielski, a drugie miejsce zajął Jakub Kaczmarski.
Najlepszą juniorką została Martyna Jurczak. W tej samej kategorii zwyciężył Arkadiusz Grzechowiak.

Marcin Szymański pobił rekord

W gronie seniorów pierwsze miejsce zajęła Klaudia Wesołek ze Żnina oraz Marcin Szymański z KP Barcin. Ten drugi zawodnik pobił rekord.
- Szczególnie ciekawy okazał się wyścig seniorów. Zwyciężył w nim Marcin Szymański, który na dystansie 500 m uzyskał czas 1:22,8. Wynik ten jest najlepszym rezultatem w dwunastoletniej historii mistrzostw. Poprzedni należał do Filipa Śniadeckiego i wynosił 1:24,7, a został uzyskany podczas IV Otwartych Mistrzostw Żnina w 2007 roku - mówi Wojciech Urbanowski, organizator mistrzostw.

Kategoria VIP

Kategorię masters podzielono na kilka podkategorii wiekowych. W gronie zwycięzców w wieku 27 - 35 lat znaleźli się Bogusława Sytek oraz Marcin Niewolski. W wieku 50 - 54 zwyciężyła Lucyna Tylewska. Wśród osób w wieku 36 - 42 lata wygrał Wojciech Urbanowski. Najlepszym wioślarzem halowym w wieku 50 - 54 okazał się Marek Góralski. Wśród sportowców w wieku 55 - 59 wygrała Danuta Sytek. W wieku 65- 69 pierwsze miejsce zajął Ryszard Kwiatkowski.
Nie zabrakło specjalnego wyścigu dla VIPów. W tym roku wystartowało w nim troje radnych Rady Miejskiej w Żninie. Najlepiej na ergowiosłach w tym roku poradził sobie przewodniczący żnińskiej Rady Miejskiej Grzegorz Koziełek. Drugie miejsce zajął Sławomir Kujawa, a trzecie należy do Leszka Kowalskiego.