Hat-trick kapitana. Chełminianka wygrała w Kowalewie

Redakcja
Nie było niespodzianki w Kowalewie Pomorskim. Komplet punktów zgarnęła wyżej notowana w czwartoligowej tabeli Chełminianka. Dariusz Bloch

PROMIEŃ KOWALEWO POMORSKIE - CHEŁMINIANKA CHEŁMNO 3:5 (0:2)

Bramki: Jagielski 2 (57 - karny, 86), Stankiewicz (60) - Kaczkowski 3 (22, 53, 71-karny), Piasecki (34), Ernest (76).
CHEŁMINIANKA: Kawała - Śmigielski (46. Olszewski
), Baranowski, Orlicki, Czyżniewski - Marks, Kaczkowski - Rogulski, Cylc (78. Ernestowicz), Piasecki - Ernest.

Chełmnianie byli faworytami tego meczu. Od początku próbowali to potwierdzić na boisku. W 22. min. Piotr Kaczkowski otworzył wynik meczu po asyście Szymona Marksa. W 34. min. na 2:0 podwyższył Dawid Piasecki. Jeszcze przed przerwą chełmnianie mogli pozbawić rywali złudzeń, ale zabrakło im skuteczności. Trzeci gol padł w 53. min. po akcji tria Ernest - Piasecki - Kaczkowski. Ten ostatni strzałem z bliska umieścił futbolówkę w bramce.

Później w szeregi zespołu z Chełmna wkradło się duże rozluźnienie. Promień w krótkim odstępie czasu zdobył dwa gole (pierwszego z rzutu karnego). I przegrywał tylko 2:3. Gospodarze poczuli szansę na remis, ale ich nadzieje trwały tylko 10 minut. W 70. min. rzut karny wywalczył Dawid Cylc, a z 11 metrów nie pomylił się Kaczkowski kompletując hat-tricka. Pięć minut później do siatki trafił Wojciech Ernest, a drugą asystę zaliczył Piasecki. Miejscowi odpowiedzieć jedynie golem z główki Bartosza Jagielskiego.