Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

HIPOKRATES 2023. Nagrodziliśmy laureatów w województwie kujawsko-pomorskim. Teraz czas na finał ogólnopolski

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Wideo
od 16 lat
We wtorek 14 listopada, w Hotelu City w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w plebiscycie Hipokrates 2023. Nagrodziliśmy laureatów - pracowników służby zdrowia - z województwa kujawsko-pomorskiego. Do 16 listopada trwa głosowanie w ogólnopolskim finale plebiscytu.

Od pracowników ochrony zdrowia oczekujemy, aby byli cierpliwi, sympatyczni, pełni empatii i kultury osobistej. Takie właśnie osoby zostały nagrodzone w Plebiscycie Medycznym HIPOKRATES. Kandydatów do nagród najpierw zgłosili, a później laureatów wybrali Ci, którzy najlepiej znają medyków - ich pacjenci. Zaszczytne tytuły zostały przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie, później na szczeblu wojewódzkim. Przed nami ostatni akcent plebiscytu - ogólnopolski finał.

Statuetki i nagrody w wojewódzkiej części plebiscytu Hipokrates 2023 zostały wręczone podczas uroczystej wojewódzkiej gali, która odbyła się w 14 listopada w Hotelu City w Bydgoszczy.

Laureaci nie kryją zadowolenia ze zwycięstwa w plebiscycie i podkreślają, że to zasługa ich pacjentów.

- Zdobycie tytułu Lekarza Rodzinnego Roku w województwie kujawsko-pomorskim jest dla mnie bardzo przyjemnym doświadczeniem i wyrazem ogromnego zaufania, jakim obdarzyli mnie moi pacjenci. Ten tytuł traktuję jako zobowiązanie względem pacjentów, którzy pokładają we mnie nadzieję i chcą leczyć się u mnie - mówi Bartosz Jakub Myśliwiec, lekarz POZ w Przychodni "Przy Szpitalu" mieszczącej się w strukturach Szpitala Wielospecjalistycznego im. dra Ludwika Błażka w Inowrocławiu.

- Rola lekarza rodzinnego jest niezwykle ważna w całym systemie ochrony zdrowia. To osoba, która powinna wsłuchiwać się w głos chorych osób, musi dobrze doradzić, pokierować leczeniem. W obecnym systemie opieki zdrowotnej główne miejsce zajmuje szpitalnictwo, a najważniejsi powinni być lekarze POZ, bo to oni są pierwszym elementem systemu - wyjaśnia Bartosz Jakub Myśliwiec.

Dla Marleny Grabowskiej, która została Pielęgniarką Roku, zwycięstwo jest ukoronowaniem tego, co sądzą o niej pacjenci.

- W mojej pracy najważniejsze jest budowanie jak najlepszej relacji z pacjentami, wspieranie ich. Można to osiągnąć tylko przez bezpośredni kontakt. Nie zastąpi tego żadna teleporada. Dziękuję też mojej szefowej, doskonałej lekarce, która zaufała mi i zatrudniła na tym stanowisku - mówi Marlena Grabowska z Przychodni Rodzinnej Anny Szadkowskiej w Gniewkowie.

Agnieszka Litwin z Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SPZOZ w Toruniu kontynuuje rodzinne tradycje w zawodzie neurologa. Zwyciężyła w kategorii Neurolog Roku. - To wyróżnienie jest bardzo cenne, ponieważ pochodzi od pacjentów, jest wyrazem ich uznania dla mojej pracy. Oni są przecież najważniejsi. Słucham ich, pomagam, poświęcam im dużo czasu - przyznaje Agnieszka Litwin i dodaje: - nauczyła mnie tego moja świętej pamięci mama, Barbara Litwin, która była znanym i cenionym w województwie neurologiem. To ona zachęciła mnie do wykonywania tego zawodu, przekazała lekarską pasję i mądrość. Była moją przyjaciółką i mentorem.

- Kontynuowanie pracy mojej mamy jest dużym wyzwaniem. Staram się utrzymać jak najlepszą opinię o nazwisku Litwin - mówi Agnieszka Litwin.

Zajęcie pierwszego miejsca w województwie było dużym zaskoczeniem dla Artura Lewandowskiego z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. - Cieszę się, bo głosowali na mnie ci, których zdanie jest najważniejsze, czyli pacjenci, w przypadku najmłodszych pacjentów - ich rodzice - mówi Artur Lewandowski, który został Laryngologiem Roku.

- Medycyna jest moją pasją, której poświęcam się najlepiej jak potrafię. Uwielbiam pomagać ludziom, zarówno dorosłym jak i dzieciom. A największą radością jest oglądanie udanych efektów mojej pracy - dodaje Artur Lewandowski.

W plebiscycie Hipokrates 2023, nasi czytelnicy i internauci wybierali najlepszych w 20 kategoriach. Oto pełna lista zwycięzców w województwie kujawsko-pomorskim:

 • Lekarz Rodzinny i POZ: Bartosz Jakub Myśliwiec - Przychodnia "Przy Szpitalu", Inowrocław
 • Pediatra: Agnieszka Kozłowska - Wojewódzki Szpital Dziecięcy, Bydgoszcz
 • Pielęgniarka/Pielęgniarz - Marlena Grabowska, Przychodnia Rodzinna Anny Szadkowskiej, Gniewkowo
 • Stomatolog: Robert Letkiewicz - Euromedica, Grudziądz
 • Przychodnia/Gabinet: Centrum Medyczne IKAR, Bydgoszcz, ul. Szubińska 32
 • Położna/Położny: Sara Gręzicka - SPZOZ, Mogilno
 • Ginekolog: Radosław Janicki - 10. Wojskowy Szpital Kliniczny, Bydgoszcz
 • Chirurg: Katarzyna Piotrowska-Juszczak - Centrum Medyczne Eskulap, Osielsko
 • Ortopeda: Małgorzata Puchała - Nowy Szpital, Nakło nad Notecią
 • Fizjoterapeuta: Tomasz Oryński - Sanatorium Łazienki II, Ciechocinek
 • Kardiolog: Michał Szymczak - Regionalny Szpital Specjalistyczny, Grudziądz
 • Neurolog: Agnieszka Litwin - Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ, Toruń
 • Urolog/Nefrolog: Maciej Tworkiewicz - Poradnia Urologiczna, Bydgoszcz
 • Okulista: Marzena Krajewska - Prywatny Gabinet Okulistyczny, Włocławek
 • Dermatolog: Adam Cichewicz - Silea Clinic, Bydgoszcz
 • Laryngolog: Artur Lewandowski - Wojewódzki Szpital Dziecięcy, Bydgoszcz
 • Ratownik Medyczny:Łukasz Bińkowski - Szpital Wojewódzki im. Bł. Jerzego Popiełuszki, Włocławek
 • Farmaceuta/Technik Farmaceutyczny: Kamilla Gross - Apteka Zdrufko, Toruń
 • Diagnosta Laboratoryjny / Technik Analityki Medycznej: Joanna Brąszkiewicz - Vitalabo Laboratoria Medyczne, Bydgoszcz
 • Szpital: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. E. Warmińskiego, Bydgoszcz, ul. Szpitalna 19

Ostatnim akcentem plebiscytu będzie wielka ogólnopolska gala. Odbędzie się ona 8 grudnia w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas uroczystości główne nagrody odbiorą laureaci finału ogólnopolskiego plebiscytu. Jeszcze do czwartku, 16 listopada można oddawać głosy na finalistów.

KLIKNIJ i GŁOSUJ
w ogólnopolskim finale

_______________

Celem plebiscytu Hipokrates jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem pacjentów. Ta ocena jest oczywiście subiektywna i zależy od doświadczeń każdego z nas. Pozwala ona docenić medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska