HMŚ w Sopocie: Cichocka ze srebrnym medalem, nieudany występ Rogowskiej [zdjęcia]

(frel)
Angelika Cichocka
Angelika Cichocka Paweł Skraba
Angelika Cichocka zdobyła srebrny medal na 800 m podczas Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie. Tyczkarka Anna Rogowska zajęła 6. miejsce.

HMŚ Sopot: Angelika Cichocka ze srebrnym medalem

To wielki sukces Cichockiej, która od niedawna współpracuje z trenerem Zawiszy Bydgoszcz - Tomaszem Lewandowskim. W finale przebiegła dystans w 2.00,45 i ustąpiła tylko Amerykance Channele Price, która osiągnęła najlepszy wynik w tym roku na świecie - 2.00,09.

Medalowe aspiracje były związane także z Rogowską, ale spaliła trzy próby na 4,70 m i z wynikiem 4,65 zajęła szóste miejsce.