HOKEJ HALOWY: W Chełmży odbyły się derby o prymat regionu

(DARK)
Ostatnie sześć minut pierwszej połowy zdecydowało o zwycięstwie Pomorzanina Toruń nad Bałaganami Łubianka w meczu ligowym o halowe mistrzostwo Polski w hokeju na trawie.

9. Mustangi 11 5 78:155

BAŁAGANY: Domachowski - Kulpa, Sellner - Zadka (14 - krótki róg), Nowicki (44, 50), Zakszewski (18, 55) oraz Marcin Makowski, Dąbrowski, Poszytek, Karamuz.
POMORZANIN: Masierak - Raciniewski (11), Zieliński (16, 47), Szyplik (26, 34 - karny), Girtler (23 - krótki róg), Nowakowski (24 - k. r.), Kunklewski (28 - k. r., 53 - k. r., 55), Kamiński (28, 29), Żywiczka (49, 52), Janiszewski (57), Michał Makowski, Szrejter.

Przypomnijmy, że na otwartych boiskach wszyscy zawodnicy z obu drużyn reprezentują Pomorzanina. W hali ekipa jest dzielona na dwie i ta teoretycznie słabsza występuje pod szyldem Bałaganów. Treningi są wspólne i podczas nich odbywają się gry kontrolne. Pojedynki mają swój smaczek, bo każdy chce potwierdzić, że trenerzy nie mylili się dokonując takiego, a nie innego wyboru. Nie inaczej było w sobotę w Chełmży. - Nie było tak źle jak wskazuje końcowy wynik - twierdzi Wacław Łukaszewski, trener Bałaganów. - Pod koniec pierwszej połowy przegrywaliśmy zaledwie 2:4, ale wtedy niepotrzebne kartki otrzymali Jarek Kulpa i Marcin Sellner.

Zespół Bałaganów przez 6,5 minuty grał w osłabieniu. Natychmiast Andrzej Makowski, trener Pomorzanina, wycofał bramkarza i wprowadził szóstego zawodnika. Takiej okazji jego podopieczni nie mogli zmarnować i strzelili Bałaganom 4 gole, nie tracąc ani jednego.

Pozostałe wyniki: AZS AWF Poznań - Mustangi Michałkowice 14:7, Pocztowiec Poznań - Mustangi 17:2, Grunwald Poznań - Start Gniezno 9:5, Grunwald - Polonia Środa Wlkp. 17:9, ZSMS Poznań - Polonia 4:6, ZSMS - Start 10:14.