HOKEJ NA TRAWIE: Pocztowiec Poznań bliżej awansu do finału

(DZ)
Pomorzanin uległ Pocztowcowi Poznań i teraz rywale są bliżej awansu do finału. Rozpoczęła się też walka o miejsca 5- 8, w której uczestniczą zespoły z Pałuk.

POMORZANIN - POCZTOWIEC 3:6 (2:4)

SONDA

Czy Pomorzanin zdobędzie medal? Oddaj głos w naszej sondzie znajdującej się po prawej stronie.

Bramki: Szyplik (6.), Kunklewski (31.), Nowakowski (67. - krótki róg) - Juszczak (12. - k.r., 42. - k.r., 60 - k.r.), Siejkowski (14.), Ferenc (16.), Michniak (24.).

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Po zespołowej akcji Karol Szyplik uzyskał prowadzenie dla miejscowych. Niestety, kolejne minuty należały do graczy :Poczty'', którzy w ciągu czterech minut zdobyli trzy bramki i ustawili sobie grę. W drugiej części meczu po kolejnych celnych krótkich rogach wykańczanych przez Zbigniewa Juszczaka Pocztowiec prowadził nawet 6:2. - Rywale wykorzystali wszystkie okazje, które mieli - stwierdził Wacław Łukaszewski, trener Pomorzanina. - My zbyt długo rozgrywaliśmy piłkę i graliśmy za bardzo indywidualnie. Nie wychodziły nam też krótkie rogi. Brakowało także podania otwierającego drogę do bramki. Po stracie goli zbyt szybko chcieliśmy odrobić straty. Poznaniacy to wykorzystali i nas kontrowali, powiększając przewagę. W sobotę zrobimy wszystko, by odwrócić losy rywalizacji .

W sobotę o 16 początek drugiego meczu w Poznaniu. Jeśli wygra Pomorzanin w niedzielę dojdzie do decydującego spotkania, którego początek wyznaczono na 12.
W drugim meczu półfinałowym Grunwald Poznań pokonał AZS AWF Poznań 2:1 po dogrywce.