
Parkowanie
Parkowanie hulajnogi elektrycznej na chodniku będzie możliwe tylko w wyznaczonym przez zarządcę drogi do tego miejscu. Gdy nie ma wyznaczonego miejsca, musimy zastosować się do poniższych zasad:
– hulajnoga elektryczna musi być ustawiona równolegle do krawędzi chodnika,
– pojazd ustawiamy jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika, najbardziej oddalonej od jezdni,
– szerokość chodnika pozostawionego dla ruchu pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m.

Dotąd formalnie takie urządzenia w przepisach nie istniały
Po wielu miesiącach oczekiwania rząd przyjął przepisy mające uregulować poruszanie się po polskich miastach elektrycznymi hulajnogami. Dotąd formalnie takie urządzenia w przepisach nie istniały, jadące na nich osoby były więc z punktu widzenia przepisów pieszymi. Teraz jadąc hulajnogą elektryczną, będziemy musieli przestrzegać określonych zasad. Jakich?
Zobacz na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Hulajnoga elektryczna to jednak nie rower
Hulajnoga elektryczna to urządzenia transportu osobistego – czyli UTO. Definicja mówi, że jest to pojazd napędzany elektrycznie, bez siedzenia i pedałów, konstrukcyjnie przeznaczony do poruszania się wyłącznie przez kierującego znajdującego się na tym pojeździe czyli np. hulajnoga elektryczna albo deskorolka elektryczna.

Jak szybko?
Kierujący urządzeniem transportu osobistego jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów, jeśli jest ona wyznaczona dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić – z prędkością maksymalną 20 km/h.