W projekcie uczestniczą nauczyciele języków obcych, przedmiotów humanistycznych i przyrodniczych.
Poszerzenie warsztatu pracy nauczycieli o innowacyjne narzędzia TIK, efektywne korzystanie z nowoczesnych technologii w pracy z uczniem, doskonalenie nauczania języków obcych i nadanie szkole wymiaru europejskiego to główne cele realizowanego przedsięwzięcia.
Współpraca z placówkami edukacyjnymi z całej Europy
Dzięki uczestnictwu w zajęciach, prowadzonych w międzynarodowym środowisku, w szkołach na Cyprze, Malcie, w Austrii i we Florencji, a także we Francji i Niemczech, nauczyciele mają możliwość pogłębienia wiedzy, wymiany doświadczeń i poznawania dziedzictwa kulturowego Europy.
Jaki cel ma projekt?
Integralną częścią projektu jest upowszechnienie działań w środowisku szkolnym, dzielenie się wiedzą, a także praktyczne wykorzystanie znajomości języków obcych i nowoczesnych technologii w procesie edukacji.
Poznać historię i zwyczaje innych narodów
Mając na uwadze powyższe, nauczyciele biorący udział w projekcie w dniach 28-29 października br. przygotowali w szkole Dni Europejskie, podczas których uczniowie poznawali dziedzictwo kulturowe krajów europejskich, ich historię, sztukę i kuchnię regionalną.
Tematyczne sale, wystawy i prezentacje przybliżyły młodzieży Europę, a dzięki nowym metodom nauczania z wykorzystaniem najnowszych narzędzi TIK nauka języków obcych stała się przyjemnością i atrakcyjną zabawą.
