II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy w projekcie "Na drodze do nowoczesności" [zdjęcia]

OPRAC.:
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy - w ramach międzynarodowej mobilności kadry edukacji szkolnej - od 10 września 2019 do 9 stycznia 2022 roku realizuje projekt: "Na drodze do nowoczesności".
II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy - w ramach międzynarodowej mobilności kadry edukacji szkolnej - od 10 września 2019 do 9 stycznia 2022 roku realizuje projekt: "Na drodze do nowoczesności". nadesłane
Udostępnij:
II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy - w ramach międzynarodowej mobilności kadry edukacji szkolnej - realizuje projekt: "Na drodze do nowoczesności". Przedsięwzięcie, które realizowane jest od 10 września 2019 do 9 stycznia 2022 roku, finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

W projekcie uczestniczą nauczyciele języków obcych, przedmiotów humanistycznych i przyrodniczych.

Poszerzenie warsztatu pracy nauczycieli o innowacyjne narzędzia TIK, efektywne korzystanie z nowoczesnych technologii w pracy z uczniem, doskonalenie nauczania języków obcych i nadanie szkole wymiaru europejskiego to główne cele realizowanego przedsięwzięcia.

Współpraca z placówkami edukacyjnymi z całej Europy

Dzięki uczestnictwu w zajęciach, prowadzonych w międzynarodowym środowisku, w szkołach na Cyprze, Malcie, w Austrii i we Florencji, a także we Francji i Niemczech, nauczyciele mają możliwość pogłębienia wiedzy, wymiany doświadczeń i poznawania dziedzictwa kulturowego Europy.

Jaki cel ma projekt?

Integralną częścią projektu jest upowszechnienie działań w środowisku szkolnym, dzielenie się wiedzą, a także praktyczne wykorzystanie znajomości języków obcych i nowoczesnych technologii w procesie edukacji.

Poznać historię i zwyczaje innych narodów

Mając na uwadze powyższe, nauczyciele biorący udział w projekcie w dniach 28-29 października br. przygotowali w szkole Dni Europejskie, podczas których uczniowie poznawali dziedzictwo kulturowe krajów europejskich, ich historię, sztukę i kuchnię regionalną.

Tematyczne sale, wystawy i prezentacje przybliżyły młodzieży Europę, a dzięki nowym metodom nauczania z wykorzystaniem najnowszych narzędzi TIK nauka języków obcych stała się przyjemnością i atrakcyjną zabawą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wyspa zamieszkała przez dzikie plemię

Wideo

Materiał oryginalny: II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy w projekcie "Na drodze do nowoczesności" [zdjęcia] - Express Bydgoski

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie