III liga piłki nożnej: Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz. Jeden gol w derbach [zdjęcia]

Dariusz Knopik
Derby Zawisza - Olimpia stały na niezłym poziomie. Dużo było walki, ale nie brakowało także podbramkowym spięć. Kibice, którzy pojawili się na stadionie przy ul. Gdańskiej na pewno się nie nudzili.Aby zobaczyć zdjęcia przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Tomasz Czachorowski
Szlagierem 29. kolejki II grupy III liga piłki nożnej były derby województwa kujawsko-pomorskiego, w których Zawisza Bydgoszcz podejmował Olimpię Grudziądz. Na stadionie przy ul. Gdańskiej spotkały się piąty z pierwszym zespołem. To gwarantowało emocje.

Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Graczyk (77).
Zawisza: Michał Oczkowski - Nowak, Gaczkowski, Urbański, Sobieralski (64. Wędzelewski) - Graczyk, Sochań (74. Dahms) - Rugowski (64. Mateusz Oczkowski), Koziara, Szczytniewski (80. Chachuła) - Okuniewicz (80. Falaciano).
Olimpia: A. Olszewski - S. Olszewski, Wicki, Rogala, Warcholak - Vu Thanh (86. Mich) - Nawrocki (61. Jarzec), Cabrera (86. Owczarek), Kurowski (61. Skórecki), Gutowski - Winsztal (79. Matuszewski).

Zawiszanie mieli za sobą 120 minut i serię rzutów karnych w środowym meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Kujawsko-Pomorskim ZPN. Jedenastki wygrali z Elaną Toruń 4:2. Niebiesko-czarni przegrywając w ostatnią niedzielę z Polonią Środa Wielkopolska przerwali serię sześciu meczów bez porażki w lidze. Z kolei grudziądzanie nie zaznali porażki od siedmiu spotkań, a w ostatnich czterech nie stracili gola.

Warto dodać, że oba zespoły były wyprowadzane przez dzieci ze Stowarzyszenia Zespolaki/Akademii Sportu Royal Bydgoszcz.

Zapis relacji na żywo

Jak to zazwyczaj w meczach derbowych dużo było walki i mało klarownych sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie można wyróżnić strzały Patryka Urbańskiego i Macieja Koziary z Zawiszy oraz uderzenie Konrada Gutowskiego z Olimpii.

Po przerwie kapitalną okazję do zdobycia bramki miał Patryk Winsztal, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Zawiszy. W 70. minucie ten sam zawodnik oddał mocny strzał, po którym Michał Oczkowski odbił piłkę na rzut rożny.

Kluczowa dla wyniku sytuacja miała miejsce w 77. minucie. Rzut rożny wywalczył Stanisław Wędzelewski. Z narożnika dośrodkował Maciej Koziara, w słupek główkował Piotr Okuniewicz, a do odbitej piłki dopadł Michał Graczyk i wepchnął ją do bramki.

Wygrana Zawiszy mogła być wyższa, ale w doliczonym czasie Patryk Urbański nie wykorzystał rzutu karnego. Jego uderzenie obronił Adrian Olszewski.

Zobaczcie także

W następnej kolejce zawiszanie zagrają na wyjeździe z Gedanią. Mecz zaplanowano na środę (24.05). Początek o godz. 17. Olimpia ma wtedy przerwę i otrzyma punkty walkowerem za nierozegrany mecz z Unią Janikowo. Grudziądzanie kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę (28.05) na wyjeździe w Kartuzach.