Indian Wells. Świątek odrobiła straty i zaserwowała "bajgla"!

Filip Bares
Filip Bares
Ryan Sun/Associated Press/East News
Iga Świątek pokonała Czeszkę Lindę Noskovą 6:4, 6:0 w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Polka przegrywała 2:4 w pierwszym secie, ale wygrała 10 (!) kolejnych gemów na drodze do zwycięstwa.

Spis treści

Rewanż za Australian Open

Tegoroczne Indian Wells może przyprawić Igę Świątek o deja vu. Turniej WTA 1000 Polka rozpoczęła od zwycięstwa w drugiej rundzie nad Amerykanką Danielle Collins 6:3, 6:0, a w trzeciej czekała na nią Czeszka Linda Noskova. Świątek doświadczyła identycznej drabinki podczas tegorocznego Australian Open. W "krainie kangurów" liderka światowego rankingu również pokonała Collins w drugiej rundzie, ale w następnej musiała uznać wyższość Noskovej, która zwyciężyła w trzech setach i awansowała do pierwszego w karierze ćwierćfinału wielkiego szlema.

To było drugie spotkanie Świątek z Czeszką. W zeszłym roku Polka wygrała ćwierćfinałowe starcie w Warszawie.

Noskova awansowała do trzeciej rundy Indian Wells po pokonaniu Włoszki Camili Giorgi 6:3, 7:5.

Comeback Świątek

Świątek rozpoczęła starcie z Noskovą od udanej obrony swojego podania, a po chwili postraszyła rywalkę przy jej serwisie. Polka ostatecznie nie wykorzystała dwóch break-pointów z rzędu i to zemściło się w kolejnym gemie. Czeszka wygrała trzy pierwsze piłki i wykorzystała drugą szansę na przełamanie. Noskova prowadziła już 4:2 i była o włos od kolejnego breaka, ale w 7. gemie Świątek obroniła trzy takie próby. W kolejnym Polka wróciła do gry i to w fenomenalnym stylu, wygrywając 8 piłek z rzędu, dwa gemy i przełamała rywalkę. Prowadząc 5:4 Świątek dokonała tego po raz drugi i wykorzystała pierwszą piłkę setową na 6:4.

Drugi set to już totalnie inna bajka. Polka zdominowała Noskovą od początku do końca i zaserwowała jej "bajgla" 6:0.

Iga gra dalej

W kolejnej rundzie Świątek zmierzy się z wygraną meczu Julina Putincewa - Madison Keys.

W pierwszej rundzie w Indian Wells odpadły Magdalena Fręch i Magda Linette.