Tak wygląda schron pod III LO
Delegacje Inowrocławskiego Klubu Dyskusyjnego oraz Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy wyruszyły śladami Powstania Wielkopolskiego.
- Pierwszym etapem było Gniezno. Na cmentarzu świętych Piotra i Pawła, na Akropolu Bohaterów, na grobie kapitana Pawła Cymsa złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze. Następnie udaliśmy się do Trzemeszna, gdzie na cmentarzu parafialnym uczciliśmy bohaterów powstania, zapalając znicze w Mauzoleum Powstańców Wielkopolskich oraz na grobie Powstańców Wielkopolskich. Po powrocie do Inowrocławia złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich - informuje Maciej Basiński z Inowrocławskiego Klubu Dyskusyjnego.
Inowrocławianin przypomina, że Powstanie Wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu, w czasie wizyty powracającego do Polski Ignacego Jana Paderewskiego, który 26 grudnia przybył do Poznania. Polacy domagali się powrotu ziem pozostających pod zaborem pruskim w obrębie Prowincji Poznańskiej do Polski, umacniającej już w tym czasie niepodległość.
- Tak się mówi w Inowrocławiu. "A to huncwot!" "Ady przestań!"
- Impreza w Club Holidays Orchowo z I.GOT.U. Zobaczcie zdjęcia
- Oto najlepsi nauczyciele klas 0 - III szkół podstawowych w Kujawsko-Pomorskiem!
- Kubuś Mierzwicki z Inowrocławia miał wypadek. Potrzebuje wsparcia
- Policjanci z Inowrocławia pełniący służbę na granicy otrzymali podziękowania
- Manifestacja przeciw nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji w Inowrocławiu
