Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Inowrocław. Kolejna grupa młodych inowrocławian rozpoczynających studia może wystąpić do ratusza o stypendium

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Ze stypendialnego wsparcia od 2003 roku skorzystało 52 młodych mieszkańców Inowrocławia rozpoczynających dzienne studia, a wśród nich osoby widoczne na zdjęciu
Ze stypendialnego wsparcia od 2003 roku skorzystało 52 młodych mieszkańców Inowrocławia rozpoczynających dzienne studia, a wśród nich osoby widoczne na zdjęciu UM Inowrocławia
Już 52 młodych inowrocławian rozpoczynających studia dzienne skorzystało ze stypendiów przyznanych przez prezydenta Inowrocławia ze środków budżetowych miasta. Niebawem grupa ta zostanie powiększona.

- Po raz pierwszy prezydent Inowrocławia przyznał stypendia w roku 2003. W roku bieżącym stypendialna akcja będzie mieć już swoją osiemnastą edycję - słyszymy w inowrocławskim ratuszu.

Zaplanowano przyznanie czterech stypendiów, które młodzi ludzie otrzymywać będą przez 12 miesięcy, począwszy od października br. Każdego miesiąca na ich konto wpływać będzie 500 złotych.

Osoby, które dotychczas skorzystały z miejskich stypendiów podkreślają, że taki zastrzyk finansowy w pierwszym roku studiów jest ogromnym wsparciem. Większość przeznaczała otrzymywane środki na zakup niezbędnych podręczników lub na opłacenie kosztów akademika albo dopłatę do wynajmu mieszkania.

- Kandydatami na stypendystów powinni być absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy zostali wpisani na listę studentów studiów stacjonarnych szkoły wyższej w Polsce i wyróżniają się bardzo dobrymi wynikami w nauce - dodają urzędnicy.

Stypendium dla młodych inowrocławian, którzy spełniają warunki

Warto pamiętać, że aby wystąpić o stypendium przyznawane przez prezydenta Inowrocławia, trzeba spełniać warunki określone regulaminem. Przede wszystkim przyszły stypendysta musi być mieszkańcem Inowrocławia i mieć wiek do 25 lat. Liczy się też kryterium dochodowe. Średni miesięczny dochód na jednego członka rodziny stypendysty nie może przekraczać 80 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę czyli 2080 zł brutto.

- Ponadto kandydatami na stypendystów powinni być absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy zostali wpisani na listę studentów studiów stacjonarnych szkoły wyższej w Polsce i wyróżniają się bardzo dobrymi wynikami w nauce - dodają urzędnicy.

Regulamin przyznawania stypendiów oraz wzór wniosku zawiera uchwała Rady Miejskiej Inowrocławia z dnia 30 czerwca 2010 roku nr XLV/625/2010. Dostępna jest ona w Biuletynie Informacji Publicznej na oficjalnej stronie internetowej Inowrocławia .

Wnioski o stypendium także w Biurze Obsługi Interesantów

Wnioski o stypendium można też pobrać w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta. Tam także jest możliwość zapoznania się ze szczegółowym regulaminem stypendialnym. Informacje dostępne są również na miejskiej stronie internetowej w zakładce "Prezydent/Stypendia Prezydenta Inowrocławia/Stypendia Naukowe".

W br. wniosek o stypendium należy złożyć do 5 września, w Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta w zamkniętej kopercie. Bliższe informacje pod numerem tel. 52 35 55 299 lub mailowo: [email protected].

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska