Start już 20 sierpnia w Toruniu. Warto w tym miejscu dodać, że aby wziąć udział w ultramaratonie nie wystarczy jedynie być wytrzymałym fizycznie i posiadać sprawny rower. Trzeba też mieć ukończone 18 lat.
Uczestnicy "Robinsonady" muszą pokonać 475-kilometrową trasę w 85 godzin. Wieść będzie ona od Torunia przez:
- Fordon,
- Osielsko,
- Koronowo,
- Zamrzenicę,
- Tucholę,
- Tleń,
- Chełmno,
- Chełmżę,
- Kowalewo Pomorskie,
- Wąbrzeźno,
- Brodnicę,
- Górzno,
- Skrwilno,
- Obory,
- Golub-Dobrzyń do Torunia
.
Jak zapewniają organizatorzy, trasa jest o umiarkowanym stopniu trudności. Uczestnicy pojadą nie tylko przez miasta, ale również przez wsie, lasy i wokół jezior.
"Robinsonada" wymaga przygotowania fizycznego i odpowiedniego ekwipunku
Jak czytamy na stronie imprezy, ze względu na fakt, że ma ona charakter survivalovo-bikepackingowy, uczestnicy będą musieli nie tylko odpowiednio rozłożyć siły na pokonanie trasy, ale także dobrać odpowiedni ekwipunek niezbędny do przeżycia niesamowitej przygody.
Cały czas otwarta jest lista zawodników. Są już na niej osoby m. in. z Inowrocławia. Aby wziąć udział w "Robinsonadzie" należy wejść na https://robinsonada.com.pl i znaleźć tam zakładkę "zapisz się". Na wspomnianej stronie znajduje się też opis trasy i wiele innych niezbędnych informacji.
- Te znane osoby pochodzą z Inowrocławia i okolic. Zobaczcie zdjęcia
- To są największe minusy Przyjezierza. Sporo tego. Zobaczcie!
- Przyłapani przez kamerę Google Street View w Solankach [zdjęcia]
- Sprawdź, jakimi autami jeżdżą radni z Inowrocławia [zdjęcia]
- Alstal po 44 latach przeniósł siedzibę do Bydgoszczy [foto]
