- Rano jechałem samochodem. Nagle w radiu usłyszałem o rozbitym "Tupolewie" i śmierci prezydenta, jego małżonki i najważniejszych naszych polityków. Przecież to niemożliwe, pomyślałem. Natychmiast włączyłem inną stację radiową. Ale i tam usłyszałem o tej tragedii - opowiada nasz Czytelnik Dawid Kornaszewski.
- Któryś z moich klientów chciał rozpocząć rozmowę o żużlu. W zamian usłyszał tylko od innych, bądź cicho, chyba wiesz co się stało - słyszymy od właściciela stacji obsługi pojazdów.
Na znak żałoby
Na budynkach instytucji miejskich w Inowrocławiu wywieszono flagi, natomiast na ratuszu flaga miejska opuszczona została do połowy.
- W mieście odwołane zostały imprezy sportowe i kulturalne. Prezydent Ryszard Brejza wystosował kondolencje do marszałka Sejmu RP Bronisława Komorowskiego - informuje Monika Dąbrowska, rzecznik urzędu miasta.
W smutku z rodzinami ofiar katastrofy łączą się przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia wraz z radnymi. Kondolencje składa też wójt gminy Inowrocław wraz z całą Radą Gminy.
W intencji ofiar katastrofy
W Inowrocławiu odprawiane są msze święte w intencji ofiar katastrofy. W kościele Zwiastowania NMP ks. prałat Leszek Kaczmarek przewodniczyć będzie dziś (10 bm.) o godz. 18 miejskiej mszy żałobnej.
Natomiast w niedzielę (11 bm.) o 16.00 w kościele garnizonowym w Inowrocławiu odprawiona zostanie msza z udziałem kompanii honorowej garnizonu.