www.pomorska.pl/inowroclaw
Więcej aktualnych informacji z Inowrocławia znajdziesz również na stronie www.pomorska.pl/inowroclaw
Dotąd tylko jeden szpital w Kujawsko-Pomorskiem może się nim pochwalić - to 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy.
To ważna informacja dla pacjentów inowrocławskiej lecznicy, gdyż oznacza, że wprowadza ona najwyższe standardy leczenia bólu pooperacyjnego. Wśród wymagań, które szpital musi spełnić, aby uzyskać certyfikat jest m.in. obowiązek regularnego mierzenia bólu u pacjentów po operacji, a także informowania ich przed zabiegiem, jakiego bólu mogą się spodziewać po operacji i w jaki sposób będzie on uśmierzany. - Pacjent, który nie odczuwa bólu szybciej wraca do zdrowia, rzadziej zdarzają się powikłania pooperacyjne. Szybsza, przebiegająca bez komplikacji rekonwalescencja oznacza dla szpitala krótszą hospitalizację - a zatem ograniczenie kosztów - podkreśla Edyta Gomuła z firmy Publicis Consultants I Rowland, promującej medialnie program "Szpital bez bólu".
Certyfikaty "Szpital bez bólu" przyznają wspólnie Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Towarzystwo Chirurgów Polskich i Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.