Komarów w ostatnich dniach jest coraz więcej. W wielu miejscach słyszymy już o inwazji tych owadów.
W tym roku pogoda nas nie rozpieszcza. Dni upalne przeplatają się z deszczowymi. Wilgoć i upały - to komary, a dokładniej ich larwy, lubią najbardziej. Atakują zarówno w ciepły wieczór, jak i w pełnym słońcu. Wydaje się, że jest ich więcej niż w poprzednich latach.
Jak tłumaczą eksperci, tak duża liczba komarów to efekt obfitych opadów deszczu i wysokiej temperatury. Ciepło i wilgoć to dla nich idealne warunki.
Ugryzienie komara jak sobie z nim radzić?
Jeśli po ugryzieniu komara pojawiają się u nas bąble powinny pomóc tradycyjne sposoby, między innymi maść z apteki. Inaczej w przypadku odczynu alergicznego. Wówczas warto skontaktować się z lekarzem, szczególnie gdy dotyczy to dziecka.
Dobrym sposobem uniknięcia komarów będzie zabezpieczenie domu poprzez moskitiery, które nie pozwolą komarom dostać się do nas. Na spacerach warto unikać terenów wilgotnych, w pobliżu lasu, jeziora, rzeki.
Komary atakują nie tylko w Polsce. Czesi ze wschodu kraju zmagają się z plagą komarów. Dotkliwe ataki owadów to skutek ciepłej i deszczowej pogody.
Badania pokazują, że ok. 20 procent osób ma nieszczęście być atrakcyjnymi dla komarów. Istnieją różne teorie dotyczące tego, co przyciąga a co odpycha te irytujące owady.
Komary gryzą Cię częściej niż innych? Wiemy, dlaczego! Oto 7 powodów
